پیشرفت 88 درصدی سد پازوار هادی شهر مازندران

سد پازوار برروی رودخانه بابلرود با ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست که تا پایان سال 97 6 میلیارد از براورد بودجه 10 میلیاردی آن تحقق یافته است

به گزارش استناد نیوز به نقل از روابط عمومی آب منطقه ای مازندران آقای مهندس علیرضا اسماعیلی جویباری مدیر اجرایی سدهای لاستیکی شرکت آب منطقه ای مازندران با اشاره به شروع عملیات نصب لاستیک سد پازوار هادی شهر مازندران گفت: سد پازوار برروی رودخانه بابلرود با ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

وی همچنین به نقش سدهای لاستیکی در جلوگیری از پیشروی آب شور دریا به سمت بالادست و تأمین آب مورد نیاز کشاورزان اشاره کرد و گفت: با بهره برداری از سد لاستیکی پازوار آب مورد نیاز ۲۰۰۰ هکتار از اراضی منطقه تأمین خواهد شد.
ایشان در ادامه حجم تنظیم این سد را حدود ۶ میلیون متر مکعب، ارتفاع سد از کف رودخانه و ارتفاع از پلتفرم لاستیک را به ترتیب ۴/۵ و ۳/۵ متر اعلام کرد.
اسماعیلی سهولت اجرا، طراحی سریع، سهولت نصب و بهره برداری و هزینه اندک اجرای طرح را از ویژگی‌های مهم سدهای لاستیکی برشمرد و گفت: با توجه به انعطاف پذیری قابل توجه در مقابل عوامل خارجی از جمله سیل ، سدهای لاستیکی می‌توانند جایگزین مناسبی برای سازه‌های سلب آبی که سیل را به سمت مناطق مسکونی و اراضی کشاورزی هدایت می کنند ویا آنکه تخریب می شوند در استان‌های شمالی کشور محسوب شوند.
شایان ذکر است هزینه اجرایی این سد و تاسیسات وابسته آن حدود 10 میلیارد تومان بر آورد شده که تا پایان سال ۹۷ حدود 6 میلیارد تومان برای این سد هزینه شده است .

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار