• نماز جمعه این هفته؛

خطبه های نماز جمعه رنگ و بوی هاشمی رفسنجانی داشت / آیت الله کاشانی: وحدت موجود در تشییع پیکر ایشان باید حفظ شود

آیت‌الله امامی کاشانی: حادثه سنگین و غمبار رکن انقلاب اسلامی، رحلت آیت‌الله اقای هاشمی رفسنجانی را به محضر مقدس امام عصر(عج)، رهبر عزیز، مراجع معظم، حوزه‌های علمیه، ملت قدرشناس و وقت‌شناس ایران و بیت ایشان تعزیت و تسلیت می‌گوییم.

به گزارش استناد نیوز، آیت‌الله امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران با اشاره به درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: حادثه سنگین و غمبار رکن انقلاب اسلامی، رحلت آیت‌الله اقای هاشمی رفسنجانی را به محضر مقدس امام عصر(عج)، رهبر عزیز، مراجع معظم، حوزه‌های علمیه، ملت قدرشناس و وقت‌شناس ایران و بیت ایشان تعزیت و تسلیت می‌گوییم.

آیت‌الله امامی کاشانی با بیان اینکه بنده در این خطبه در دو فصل صحبت خواهم کرد، ادامه داد: فصل اول درباره شخصیت جناب آقای هاشمی است که این روزها سخن و بحث‌های فراوانی پیرامون ایشان صورت گرفته است.

امام جمعه موقت تهران ضمن تشکر از ملت بزرگ ایران و پیام‌های تسلیت مراجع تصریح کرد: ما از پیام پرمحتوا و پرمهر و سراسر عاطفه و علاقه رهبر معظم انقلاب، تشکر می‌کنیم.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران خاطرنشان کرد:‌ در سال 1336 ایشان به بنده گفتند که باید به فکر جوان‌ها بود چرا که آنها نیاز به حرکت فرهنگی دارند و با ایشان قرار گذاشتیم و مجله‌ای به نام مکتب تشیع تاسیس کردیم. ایشان از همان روزها و در سن 23 یا 24 سالگی به گرایش جوانان به اسلام واقعی، قرآن و محتوای قرآن کریم توجه داشت. پس از آن نیز در زندان به تفسیر قرآن روی آورد.

امامی کاشانی اظهار کرد: ایشان چنین تفکر فرهنگی و قرآنی برای روشن کردن جامعه داشتند. آیت‌الله هاشمی باور داشت که اسلام و انقلاب بر کشور مسلط شده و باید در مقابل استکباری که به کشور وارد شده ایستاد.

وی ادامه داد: نکته دیگر موضوعی است که دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز مطرح کردند و من از زاویه دیگری به آن می‌پردازم و آن تشییع پیکر با آن عظمت بود که نشان دهنده یک وحدت ملی بود.

 

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تصریح کرد: بدون شک بحث اصلی این بود که مردم حامی انقلاب، رکن انقلاب اسلامی را تشییع کردند و خداوند همه شما را اجر دهد که چنین قدرشناس و وقت‌شناس هستید. این تشییع علم، انقلاب، اسلام و احترام به انبیا و اوصیا بود ولو اینکه برخی به این موضوع توجه نکنند اما پشت پرده و واقعیت اصلی همین است. بنابراین باید این وحدت را حفظ و به آن توجه کرد و نباید در این موضوع به خناس‌ها نگاه کنیم. بدون شک در داخل کشور افرادی مخالف انقلاب هستند و بیرون کشور و در منطقه نیز دشمنان انقلاب وجود دارند.

وی گفت: در تمام این دوران نتوانستند آقای هاشمی را از رهبر عزیزمان جدا کنند و ایشان می‌گفت که عشق و حب من ایشان است. و رهبری نیز ایشان را به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب کردند.

 

آیت‌الله امامی کاشانی با بیان اینکه نظام به محور نیاز دارد و امام عصر(عج) این محور را تعیین کرده‌اند، گفت: حوادث واقعه که امام عصر(عج) در باره آن گفته‌اند صرفاً همان احکام حلال و حرام نیست، بلکه رخدادها و مشکلاتی است که برای کشور ایجاد می‌شود.

امام جمعه موقت تهران گفت: این فرد برای اداره نظام اسلامی را امام زمان(عج) مشخص کرده‌اند و گفته‌اند که ولایت فقیه است، یعنی کسی که فقیه، مجتهد، عادل، پارسا، جهان‌بین و جهان‌شناس است و خود را فدای مصالح کشور می‌کند، لذا چنین شخصی باید محور باشد تا کشور در عزت خود ادامه دهد و امیدواریم خداوند رهبر گرانقدرمان را در سایه عنایات امام عصر(عج) تا ظهورش سلامت و مستدام بدارد.

 

امامی کاشانی در بخش دیگری از سخنان خود همگان را به تقوای الهی و توکل به خدا توصیه کرد و گفت: خشونت‌ها، خونریزی‌ها و جنایت‌ها همه از طرف دشمنان اسلام است که باید برای رهایی از شر آن به خدا توکل کنیم.

 

 

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
آیا از عملکرد کلی نمایندگان استان مازندران در مجلس رضایت دارید؟

آخرین اخبار