استفاده مجلس از اهرم‌های خود برای واگذاری سرخابی ها به بخش خصوصی/ احتمال تمدید واگذاری سرخابی ها

استناد نیوز، رئیس کمیسیون نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس گفت ، طبق مصوبه مجلس در بودجه سال 98 تا آخر شهریورماه سال جاری این دوباشگاه باید به بخش خصوصی واگذار می‌شد که این اتفاق رخ نداد.

 

به گزارش استناد نیوز، حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی درباره واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی، گفت: طبق مصوبه مجلس در بودجه سال 98 تا آخر شهریورماه سال جاری این دوباشگاه باید به بخش خصوصی واگذار می‌شد که این اتفاق رخ نداد.

وی با بیان اینکه در پایان سال جاری گزارشی از عدم واگذاری این دو باشگاه به قوه قضائیه ارائه می‌کنیم، ادامه داد: مجلس از تمامی اهرم‌های خود برای واگذاری این دو باشگاه به بخش خصوصی استفاده کرد و راهکارهای واگذاری را نیز به دولت ارائه داد اما عزمی برای واگذاری این دو باشگاه به بخش خصوصی وجود نداشت.

نماینده مردم اصفهان در مجلس تصریح کرد: مجلس در بودجه سال 98 مصوب کرده بود که سهام این دوباشگاه در فرابورس عرضه شود که دولت اعلام کرد زمان برای این کار کم است که مجلس نیز به آنها اعلام کرد نشستی در این زمینه برگزار شود و صورت‌ جلسه‌ای تنظیم شود و زمان واگذاری تا اسفند ماه تمدید شود که این کار هنوز صورت نگرفته است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه دولت تاکنون مقدمات اولیه واگذاری این دو باشگاه را نیز فراهم نکرده است، اضافه کرد: حداقل باید صورت مالی، ارزش برند و ارزش خود باشگاه‌‌ها مشخص می‌شد که یک گام به جلو برای واگذاری آنها برداشته می‌شد که متاسفانه این موضوع تاکنون محقق نشده است.

فولادگر ادامه داد: به دولت نیز اعلام کردیم اگر احکامی که برای واگذاری دو باشگاه در بودجه سال 98 آمده است مشکل دارد برای برطرف کردن آن لایحه به مجلس ارائه شود تا احکام اصلاح شود که این اتفاق هم نیفتاد.

رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی اظهار داشت: پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه خود قرار است تا با وزیر ورزش جلسه‌ای را برگزار کنیم و تکلیف این موضوع را مشخص کنیم.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار