• معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران

ایجاد رشته تحصیلی «حمل و نقل» در مدارس مازندران/مازندران سومین استان در ایجاد رشته حمل و نقل

استناد نیوز، تفاهم‌نامه مشترک اداره‌کل آموزش و پرورش واداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران برای ایجاد رشته حمل و نقل در مدارس فنی و حرفه‌ای و کاردانش مازندران منعقد شد.

 

 به گزارش استناد نیوز ،  نشست مشترک اداره‌کل آموزش و پرورش واداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران با حضور اسفندیار نظری معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان و علی نصیری معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری در راستای انعقاد تفاهم‌نامه مشترک برای راه‌اندازی رشته تحصیلی حمل و نقل در مدارس استان مازندران برگزار شد

*مازندران سومین استان در ایجاد رشته حمل و نقل
معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران نیز در این نشست بر ضرورت جذب دانش‌آموزان در شاخه فنی و حرفه‌ای تاکید کرد و گفت: امروزه حمل و نقل زیربنای توسعه هر کشور است و در مازندران نیز بنا داریم با کمک اداره‌کل راهداری مازندران به این مسئله توجه ویژه‌ای شود.
اسفندیار نظری با بیان اینکه در تلاش هستیم دانش آموزان را در بخش فنی و حرفه‌ای و کاردانش به سمت حمل و نقل سوق دهیم، اظهار کرد: در استان مازندران بیش از 42 هزار و 500 دانش‌آموز در حوزه فنی و حرفه‌ای و کاردانش در حال تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه مازندران سومین استان کشور است که رشته حمل و نقل را در مدارس ایجاد کرده، تصریح کرد: کلاس‌های رشته حمل و نقل برای نخستین‌بار در مازندران به‌صورت پایلوت با حضور 20 دانش‌آموز طی سال تحصیلی 98 و 99 در شهرستان بابل برگزار می‌شود
معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران گفت: تلاش می‌کنیم این رشته برای سال‌های آینده در استان مازندران توسعه پیدا کند..
معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران در این نشست یکی از خلأهای این اداره‌کل در بخش آموزش را بحث فقدان رشته حمل و نقل در مدارس دانست و گفت: 612 هزار راننده در بخش کالا و خدمات در کشور فعال هستند که 26 هزار نفر آن سهم مازندران است.
علی نصیری یکی از الزامات در بخش رانندگی حمل و نقل را داشتن کارت هوشمند رانندگان دانست و اظهار کرد: 17 هزار راننده حمل و نقل استان مازندران دارای مدرک تحصیلی سیکل به پایین هستند که از این‌رو به دنبال ایجاد رشته حمل و نقل در مدارس استان هستیم.

وی افزود: در زمینه نگهداری راه و ابنیه نیازمند افراد تحصیل کرده هستیم که با ایجاد این رشته تحصیلی می‌توان دانش آموزان تحصیل کرده در حوزه نگهداری راه تربیت کرد.
معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران بیان کرد: بسیاری از رانندگان ما به شرایط حمل و نقل بین‌المللی آشنا نیستند که در بعضی از کشورها نمی‌توانند مشکلات خود را برطرف کنند.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار