بازرگانی به عنوان یکی از حلقه های تولید در کشور مغفول مانده است

  • کد خبر: 219190
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: دوشنبه, 25 شهریور 1398

استنادنیوز؛ رييس كميسيون تخصصي بازرگاني داخلي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي مازندران گفت:بازرگانی به عنوان یکی از حلقه های تولید در کشور ما مغفول مانده است بنابراین اگر کالایی را تولید کنیم ولی نتوانیم آن به فروش برسانیم در واقع رونق تولید پایداری نخواهیم داشت.


به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی مازندران سید اسماعیل یزدان پناه با بیان اینکه مقام معظم رهبری امسال را رونق تولید نامگذای کردند، گفت: مقام معظم رهبری یازده سال شعار سال را در حوزه اقتصادی و رونق نامگذاری می کنند و از افرادفعال در حوزه اقتصادی به عنوان سربازان جبهه اقتصادی نام می برند که نشاندهنده توجه ایشان به این حوزه است.
وی بر توجه به حوزه اقتصادی جهت برطرف کردن مفاسد و مشکلات اجتماعی تاکید کرد و افزود: برای برطرف کردن معظل بیکاری جوانان که خود زمینه ساز فساد و معظلات اجتماعی است باید به حوزه اقتصادی توجه ویژه ای شود.
یزدان پناه حوزه اقتصادی را یک زنجیره دانست و بیان کرد: بازرگانی به عنوان یکی از حلقه های تولید در کشور ما مغفول مانده است بنابراین اگر کالایی را تولید کنیم ولی نتوانیم آن به فروش برسانیم در واقع رونق تولید پایداری نخواهیم داشت.
رييس كميسيون تخصصي بازرگاني داخلي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي مازندران با بیان اینکه در حوزه بازرگانی اقدامات خوبی انجام نشده است، گفت: اتاق بازرگانی به عنوان نماینده بخش خصوصی حوزه بازرگانی را یکی از مهمترین رسالت های خود علاوه برصنعت، کشاورزی و همه فعالیت های بخش خصوصی می داند وریاست اتاق بازرگانی مازندران نیز به آن توجه ویژه ای دارد.
وی ادامه داد: به دلیل اهمیت حوزه بازرگانی علاوه بر کمیسیون بازرگانی خارجی، کمیسیون تخصصی بازرگانی داخلی نیز در اتاق بازرگانی مازندران راه اندازی شده است.
یزدان پناه برطرف کردن مشکلات حوزه بازرگانی را وظیفه اتاق بازرگانی دانست و افزود: قوانین و تصمیمات در پشت درهای بسته و بدون حضور بخش خصوصی وضع می شود که نه تنها نمی تواند راهگشای حل مشکلات کشور باشد بلکه سنگ اندازی و مشکلات را دو چندان می کند بنابراین باید بخش بازرگانی، اتاق بازرگانی وخصوصی در تصمیم گیری ها حضور داشته باشند.
وی با بیان اینکه بخش خصوصی نیز باید پویا و مسائل را پیش بینی کند و قبل از وقوع حادثه جلوی آن را بگیرد، گفت: لازمه جلوگیری از حوادث مشاوره بازرگانان به اتاق بازرگانی است تا بتوان مشکلات آینده را با مذاکراتی که با بدنه دولت انجام می دهیم از مشکلات جلوگیری و ریل گذاری برای تسریع فعالیت های بازرگانان را انجام دهیم.
یزدان پناه چرخه تولید را از تولید محصولات، توزیع و عرضه آن به مصرف کننده دانست و بیان کرد: از گذشته تا کنون بخش بازرگانی را یک دلال می دانند متاسفانه تا زمانی که این واژه را به معنی منفی آن بکار ببریم افراد سالم از این چرخه خارج و افراد سود جو در این حوزه فعالیت می کنند.
رييس كميسيون تخصصي بازرگاني داخلي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي مازندران ادامه داد: برای جلوگیری از ورود افراد سودجو در حوزه بازرگانی باید پذیرای افراد سالم در این بخش باشیم و در این راستا باید قوانین مناسب وضع شود تا دست به دست هم زنجیره تولید را کامل کنیم.
وی با بیان اینکه زنجیره تولید فقط تولید محصولات نیست، گفت: عملا ما بازرگانی را مقابل تولید قرار دادیم در صورتی که این خلاف همدیگر پارو زدن است اگر در یک قایق همه ما هم جهت پارو بزنیم و پذیرای همدیگر باشیم چرخه تولید کامل می شود

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار