• رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار:

اصلاح قانون کار ، تضعیف قانون کار و حمایت از کارگران است

  • کد خبر: 219228
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه, 27 شهریور 1398

استناد نیوز- رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور کفت: اصلاحی که در قانون کار رخ داد تضعیف قانون کار و مواد حمایتی از کارگران بوده است .

 به گزارش استناد نیوز، اولیا علی بیگی بعدازظهر چهارشنبه در همایش شوراهای اسلامی کار مازندران به مشکلات فراروی کارگران اشاره کرد و گفت: امنیت شغلی از جمله دغدغه های کارگران است و اگر از افکار سنجی از کارگران صورت گیرد ۹۹ درصد خواهد گفت آن چه کرامت نیروی کار را مخدوش کردهّ فقدان امنیت شغلی است.

وی افزود: امروز نه تنها امنیت شغلی کارگران را مورد آزار و اذیت قرار می دهد بلکه آزادگی تشکل های کارگری را تحت شعاع قرار خواهد داد.

وی با اظهار اینکه دولت و مجلس برابر مشکلات کارگران مسئولیت دارند تصریح کرد: ساماندهی قراردادهای موقت باید در دستور کار قرار گیرد و ما کارگران موافق اصلاح قانون کار هستیم.

علی بیگی گفت: اصلاحی که در قانون کار رخ داد تضعیف قانون کار و مواد حمایتی از کارگران بوده است زیرا تنظیم روابط کار از وظایف وزارت کار است ولی در دولت گذشته این بند که روح قانون کار است را حذف کردند.

رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور یادآور شد: اگر به ماده ۷ قانون کار توجه شود تنظیم روابط کار مدنظر قرار خواهد گرفت، بنابراین اصلاح قانون کار در صورتی که منجر به ابهام زدایی شود مورد توافق خواهد بود.

بیگیربا بیان اینکه اگر امروز سازمان تامین اجتماعی به این روز گرفتار شده است، مجلس باید پاسخگو باشد و امروز برای بقا یا عزل افراد تصویب می کنند.

وی با عنوان اینکه هنرمند واقعی کارگرانی هستند که حقوق ماهانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان زندگی را می چرخانند از مجلس و دولت خواست تا به معیشت کارگران توجه شود

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار