\قهوه‌خانه‌های سنتی محل اصلی استعمال دخانیات / فعالیت واحدهای عرضه قلیان لغو گردد

  • کد خبر: 219394
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: یکشنبه, 07 مهر 1398

استناد نیوز، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر ضرورت توجه به اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از افزایش مصرف دخانیات، گفت: به هیچ وجه نباید اجازه فعالیت و افزایش واحدهای عرضه قلیان را داد.

 

به گزارش استناد نیوز، احمد بیگدلی در مورد مشمول جزای نقدی نشدن استعمال دخانیات در قهوه‌خانه‌ها و اتاق‌­های استعمال دخانیات مستقر در فرودگاه‌­ها، گفت: معاف کردن جزای نقدی برای افرادی که در فرودگاه‌ها استعمال دخانیات دارند منطقی است زیرا گردشگران و افراد خارجی زیادی از طریق فرودگاه‌ها تردد می‌کنند و نمی‌توان برای آنها جزای نقدی درنظر گرفت البته می‌توان مکان‌هایی را در فرودگاه‌ها به منظور استعمال دخانیات پیش‌بینی کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: اما معاف کردن جزای استعمال دخانیات در قهوه خانه‌ها به هیچ وجه منطقی و معقول نیست زیرا ما از سویی داریم می‌گوییم که مصرف دخانیات و سیگار برای بدن ضرر دارد و منجر به سرطان می‌شود از سویی استفاده از آن را قانونی می‌کنیم.

وی ادامه داد: قهوه‌خانه‌های سنتی تنها جایگاه و محل اصلی استعمال دخانیات هستند و در رستوران‌ها شاهد این امر نیستیم؛ قرار بود در برنامه ششم عوارض سیگار را افزایش دهیم اما من یکی از مخالفان این موضوع بودم در واقع این عوارض باید برای درمان بیماران قلبی هزینه می‌شد این در حالی است که با مصرف سیگار عده‌ای مبتلا به بیماری‌های قلبی می‌شوند و سپس می‌خواهیم با اخذ عوارض از عامل موثر در بیماری قلبی آنها را درمان کنیم.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت توجه به اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از افزایش مصرف دخانیات، یادآور شد: برخی مخالف تعطیلی قلیان‌سراها هستند و بر این باورند که با تعطیلی آنها تعداد زیادی بیکار می‌شوند اما من بر این باورم که به هیچ وجه نباید اجازه فعالیت و افزایش واحدهای عرضه قلیان را داد.

telegram estenadnews

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار