مطالبات معوق مراکز درمانی وزارت بهداشت از تامین اجتماعی تعیین تکلیف می شود

  • کد خبر: 219475
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: پنج شنبه, 11 مهر 1398

استناد نیوز، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت درباره نحوه پرداخت مطالبات معوق مراکز درمانی تابعه وزارت بهداشت به سازمان تامین اجتماعی توضیحاتی را ارائه کرد.

 

به گزارش استناد نیوز؛ سید کامل تقوی‌نژاد با اشاره به تفاهم نامه وزارت بهداشت و سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: براساس تفاهم‌نامه ظرف مدت 14 روز پس از ارسال اسناد مراکز تابعه دانشگاه های علوم پزشکی و پذیرش در دفاتر رسیدگی به اسناد پزشکی، سازمان تامین اجتماعی نسبت به پرداخت 60 درصد از مبلغ صورت حساب اقدام و 40 درصد باقی مانده را نیز ظرف مدت3 ماه پس از تحویل و رسیدگی پرداخت می‌کند.

تقوی‌نژاد با تاکید بر اینکه دانشگاه‌های علوم پزشکی مکلف شدند همکاری و دقت لازم در اجرای این تفاهم نامه را داشته باشند، ادامه داد: این تفاهم نامه در راستای تعیین تکلیف مطالبات معوق مراکز درمانی تابعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از سازمان تامین اجتماعی، به روز رسانی صورت حساب‌ها، پیگیری و تحقق هم زمان نظام ارجاع، پرونده الکترونیک و کاهش هزینه های غیر ضروری درمان، منعقد شده است.

وی تصریح کرد: همچنین در اجرای بندهای (الف) و (ج) ماده 74 قانون برنامه ششم توسعه، در برنامه زمانی مشخص و مورد توافق که ظرف مدت سه هفته تدوین و سپس به تصویب شورای عالی بیمه می‌رسد، نسبت به پیاده سازی کامل نظام ارجاع و خرید راهبردی خدمات درمانی توسط سازمان تامین اجتماعی اقدام می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت یادآور شد: در استان‌هایی که بر اساس برنامه زمان بندی تعیینی، نظام ارجاع و پزشک خانواده مستقر می‌شود، هزینه‌های تشخیصی و درمانی در تعهد سازمان تامین اجتماعی، صرفا بابت خدماتی است که از طریق فرآیند نظام ارجاع به بیمه شدگان تامین اجتماعی ارائه می‌شود.

تقوی نژاد تاکیدکرد: مراکز درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی به شرط پرداخت به موقع 60 درصد هزینه صورت حساب اسناد، از ارجاع بیمه شدگان تامین اجتماعی به خارج از مراکز جهت تهیه دارو تجهیزات پزشکی خودداری خواهند کرد.

گفتنی است این تفاهم نامه را سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سید کامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت و مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی امضا کردند که صبح امروز معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت آن را جهت اجرا به واحدهای تابعه ابلاغ کرد.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار