• وزیر انرژی عربستان؛

امسال بازار نفت به تعادل می رسد و نیازی به تمدید توافق اوپک نیست

  • کد خبر: 21954
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: دوشنبه, 27 دی 1395

وزیر انرژی عربستان از عدم نیاز به تمدید توافق اوپک و کشورهای غیر عضو خبر داد و پایبندی اعضا و انتظار افزایش تقاضا را دلیلی برای آن اعلام کرد

به گزارش استناد نیوز؛ به نقل از العالم، خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان در یک نشست انرژی در امارات به خبرنگاران گفت با توجه به پایبندی کشورها و دورنمای افزایش تقاضا برای نفت، احتمالاً نیازی به تمدید توافق اوپک با کشورهای غیرعضو برای کاهش تولیدات نخواهد بود.

وزیر انرژی عربستان گفت: «گمان نمی‌کنیم با توجه به سطح پایبندی اعضا و انتظارات موجود از تقاضا، به تمدید توافق نیاز باشد. برقراری مجدد تعادل که به آرامی از سال 2016 آغاز شد، تا پایان نیمه نخست امسال تأثیر کامل خود را برجا خواهد گذاشت. البته از حالا تا ماه ژوئن عوامل زیادی می‌توانند تأثیرگذار باشند و ما در آن زمان قادر به ارزیابی مجدد اوضاع خواهیم بود.»

 

قرار است عربستان و سایر اعضای اوپک در نشست 4 ماه آینده خود به ارزیابی شرایط حاکم بر بازار بپردازند تا در سیاست‌های تولیدی این سازمان، تغییراتی احتمالی ایجاد شود. قرار است نشست اعضای اوپک و کشورهای غیر عضو نیز تا چند هفته دیگر در وین، پایتخت اتریش برگزار شود تا سطح پایبندی کشورهای مختلف به توافق کاهش تولیدات به بحث گذاشته شود.

 

پیش از توافق سال 2016 سیاست های اوپک به اعضا امکان می داد برای افزایش فروش، هر اندازه مایلند نفت تولید کنند که همین مسئله افزایش عرضه به تقاضا را درپی داشت  و منجر به کاهش بهای نفت شد. در توافق سال گذشته مقرر شد از آغاز سال 2017  و به مدت 6 ماه اعضای اوپک با همراهی روسیه و برخی دیگر کشورها تولید روزانه نفت خود را 1.8 میلیون بشکه کاهش دهند.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار