• وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی مدیران و روسای آموزش و پرورش مازندران:

معلم توانمند و توانمند سازی معلمان راه‌‌کار مهم برای جبران برخی کمبود ها است

 استناد نیوز، وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی مدیران و روسای آموزش و پرورش مازندران گفت: معلم توانمند و توانمند سازی معلمان راه‌‌کار مهم برای جبران برخی کمبود ها است.

 

 به گزارش استناد نیوز،«محسن حاجی میرزایی» در گردهمایی مدیر کل آموزش و پرورش مازندران، معاونان و مدیران شهرستان‌ها و مناطق مازندران حاضر شد و ضمن تشریح برنامه‌های خود که در 8 محور به مجلس ارائه شد، گفت: این برنامه‌ها توسط شورای معاونان در حال اجرا است.

وی با اشاره به محورهای اصلی سند تحول بنیادین گفت: تاکید و تلاش ویژه ما بر تعلیم و تربیت چندساحتی است و سعی خواهیم کرد زیرنظام‌های 6 گانه را تحقق بخشیم.

وزیرآموزش و پرورش همچنین گفت: مدرسه به‌عنوان اصلی ترین رکن تعلیم و تربیت باید در نظر باشد و هر اتفاقی باید در مدرسه بیفتد اما تا امروز این امر، تحقق کامل نیافت.

حاجی میرزایی همچنین به جایگاه معلم و ظرفیت‌های معلم اشاره و خاطرنشان کرد: اگر در شاخص‌هایی چون مدرسه، محتوای آموزشی و موارد دیگر، شاهد کمبودهایی باشیم اما وجود معلم خوب در کلاس درس، می‌تواند آن کمبودها را جبران کند.

وزیر آموزش و پرورش بر عدالت آموزشی تأکید کرد و گفت: عدالت آموزشی، حق مسلم دانش‌آموزان است و ما مسئول توجه به آن هستیم.

عضو هیأت وزیران در جمع مدیرکل و معاونان و همچنین مدیران آموزش و پرورش شهرستانها و مناطق مازندران بر ضرورت پیوند بین آموزش و پرورش با جامعه تأکید و خاطرنشان کرد: مهارت آموزی و ایجاد فرصت‌های شغلی یکی از برنامه‌های ما است و آموزش به گونه‌ای باشد که دانش آموزان باید در پایان 12 سال، بتوانند فرصت‌های شغلی برای خود ایجاد کنند.

حاجی میرزایی در ادامه ضمن قدردانی از مدیرانی که به نمایندگی از سایر مدیران آموزش و پرورش مازندران صحبت کردند گفت: نمایندگان مدیران به خوبی و با اشراف کامل مسائل مربوط به نظام آموزشی را مطرح کردند که نشان دهنده توان مدیران شهرستانها و مناطق مازندران است.

وی خطاب به مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: از شما توقع دارم به‌عنوان یک اداره کل پیش‌تاز و پیش‌رو در حوزه‌های آموزشی و پرورشی ، در کنار ما باشید و راه حل ها و طرح های نوین را برای حل مشکلات آموزش و پرورش ارائه کنید.

حاجی میرزایی در پایان با اشاره به اقتصاد آموزش و پرورش گفت: داشته‌های ما بسیار بیش از نداشته‌های ما است اما ظرفیت‌ها باید دیده شود و مولدسازی دارایی‌ها می‌تواند اهرمی قوی برای اقتصاد آموزش و پرورش باشد.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار