بعد از 30سال هیچ پیشرفتی در صنعت خودرو نکرده‌ایم/ قیمت خودرو با داخلی کردن قطعات ارزان می‌شود؟

  • کد خبر: 219619
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: شنبه, 20 مهر 1398

 استنادنیوز؛ یک فعال صنعت قطعه با اشاره به میزگردهای تعمیق ساخت داخل گفت: این اقدامات گام مثبتی در صنعت خودرو و قطعه است اما باید توجه داشت که با اهداف مشخص و و درراستای تکنولوژی و فناوری روز باشد.

 

 رضا رضایى  با تاکیدبر اینکه صنعت قطعه و خودرو لازم و ملزوم یکدیگرند و هرکدام بدون هم پیشرفتی نخواهند داشت اظهار کرد: صنعت قطعه و خودرو یک صنعت استراتژیک در تمام دنیاست و کشورهایی که این صنعت را دارند تمام تلاششان را برای توسعه دانش و تکنولوزی صرف می‌کنند، اما در کشور ما به دلیل نبود اهداف مشخص و پتانسیل‌های کافی این دو صنعت به جایی رسید که الان شاهد هستیم.

وى افزود: متاسفانه بعد از 30سال هیچ پیشرفتی در صنعت خودرو نکرده‌ایم، حتى در حال حاضر نمی‌دانیم بعد از حذف پراید و پژو چه خودرویی را باید جایگزین کنیم.

این قطعه ساز با اشاره به میزگردهاى تعمیق ساخت داخل که در راستاى داخلى کردن قطعات برگزار شده تاکید کرد: این اقدامات گام مثبتی در صنعت خودرو و قطعه است اما باید توجه داشت که با اهداف مشخص و درراستای تکنولوژی و فناوری روز باشد تا به نتیجه مثبتی برسد اما اگر این کار بدون زیرساخت و تحقیق کافی صورت گیرد تنها هزینه‌بر خواهد بود.

وى درباره تاثیرات مثبت داخلى سازى قطعه افزود: با داخلى کردن قطعات اتکاء ما به واردات قطعه نیز کاهش پیدا خواهد کرد که این موضوع به نفع تولیدکننده داخلی است.

رضایى درباره تاثیر داخلى سازى قطعات بر قیمت خودرو گفت: قیمت خودرو به پارامترهاى مختلفى بستگى دارد و از مجموعه اى از هزینه ها به وجود آمده اما داخلى کردن قطعات از آنجا که واسطه ها را حذف مى کند بر کاهش قیمت و نیز افزایش کیفیت خودرو تاثیر خواهد گذاشت.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار