توصیه‌های جهاد کشاورزی به باغداران

استناد نیوز،  معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران گفت: باغداران برای جلوگیری از خسارت مگس میوه در باغات نارنگی و تامسون به توصیه‌های بخش کشاورزی توجه کنند.

 

 به گزارش استناد نیوز، مجید بهادری اظهار کرد: با توجه به بازدیدهای میدانی کارشناسان جهاد کشاورزی مازندران از باغات آلوده نارنگی و تامسون، تراکم جمعیت مگس میوه در این باغات زیاد است و به همین دلیل برای جلوگیری از خسارت آفت مگس میوه باغداران نسبت به انجام کاور اسپری ( سمپاشی ) با یکی از سموم مالاتیون بمیزان 2 لیتر یا دیپترکس ( تری کلروفن ) بمیزان 5/1 لیتر در 1000 لیتر آب در ساعات آفتابی روز در باغات نارنگی میان رس و تامسون اقدام کنند.

 وی ادامه داد: به باغداران توصیه می‌شود تکرار سمپاشی برای باغات تامسون حداقل 1 مرحله دیگر به فاصله 10 روز پس از سمپاشی مرحله اول را انجام دهند.

 3معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران افزود: تسریع در برداشت میوه‌های رسیده نارنگی و ذخیره سازی در سردخانه یا انبار مناسب در جلو گیری از خسارت و افزایش جمعیت بسیار موثر است.

 بهادری خاطرنشان کرد: رعایت بهداشت عمومی باغ از قبیل جمع آوری و دفن هرگونه میوه ریخته شده پای درختان و دفن آن در عمق 50 سانتی متری خاک ضروری است .

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار