چاپ کردن این صفحه


  • رئیس کمیسیون تخصصی کشاورزی اتاق بازرگانی مازندران:

ظرفیت های خالی زیادی در کارخانجات مازندران وجود دارد

  • کد خبر: 219670
  • تاریخ انتشار: دوشنبه, 22 مهر 1398

استناد نیوز – رئیس کمیسیون تخصصی کشاورزی، آب و منابع طبیعی اتاق بازرگانی مازندران با بیان اینکه ظرفیت های خالی زیادی در کارخانجات استان وجود دارد خواستار بهره گیری از این ظرفیت ها شد.

 

 به گزارش استناد نیوز به نقل از مهر، امیر میران پیش ازظهر دوشنبه در کمیسوین تخصصی کشاورزی، آب و منابع طبیعی اتاق بازرگانی با بیان اینکه یکی از ظرفیت های استان، کارخانجات و زنجیره های تولید به شمار می رود گفت: اگر بتوانیم این کارخانجات را حفظ و از ظرفیت های خالی ان استفاده کنیم دستاوردهای بسیاری خوبی برای استان درچی خواهد داشت.

وی افزود: حفظ زنجیره های تولید به اشتغال و کمک به ظرفیت تولید موثر خواهد بود و در سال های خیلی دور کارخانجاتی خوبی در استان وجود داشت و امروز برخی از آن دیگر فعالیت ندارد.

وی ادامه داد: متاسفانه کالای قدیمی و ظرفیت های گذشته تولید در استان را رها کردیم درحالی باید به این پتانسیل ها توجه ویژه شود.

میران با عنوان اینکه ظرفیت خالی زیادی در حوزه تولید وجود دارد گفت: باید از ظرفیت های خالی و سرمایه گذاری ها موجود بهره گیری کنیم و در حال حاضر خام فروشی محصولات از مهمترین دغدغه ها به شمار می رود.

رئیس کمیسیون تخصصی کشاورزی اتاق بازرگانی کیفیت تولید محصولات را بسیار مهم بیان کرد و گفت: در جنگ اقتصادی که با مشکل ارزی مواجه هستیم باید ظرفیت های خالی بهره گیری شود.

وی نبود آموزش به فعالان تولیدی را از جمله مسائل فراروی بیان کرد و گفت: مرکبات از ظرفیت های مهم و بزرگ استان به شمار می رود و باید به فرآوری و صادرات آن توجه شود.

وی خواستار بهره گیری از ظرفیت شورای گفتگو برای حل مشکلات کارخانجات استان شد.

telegram estenadnews