• مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تأکید کرد:

ضرورت پیوند منطقی و برنامه‌ریزی شده بین خانه و مدرسه

  • کد خبر: 219746
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: دوشنبه, 29 مهر 1398

استناد نیوز، عسکری نیکزاد مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: در صورتی آموزش و پرورش موفق خواهد شد که پیوند اولیا و مربیان به صورت منطقی و برنامه‌ریزی شده باشد.

 به گزارش استناد نیوز، عسکری نیکزاد مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در برنامه استانی گرامی‌داشت «هفته پیوند اولیا و مربیان» با اشاره به این‌که انجمن اولیا و مربیان، کمک و نعمت بزرگی در کنار آموزش وپرورش است، گفت: در صورتی آموزش و پرورش موفق خواهد شد که پیوند اولیا و مربیان به صورت منطقی و برنامه‌ریزی شده باشد و بازخوردها و تاثیر‌گذاری خانواده‌ها در مدرسه باید برای آنها نشان داده شود تا این تاثیرات مثبت، برجسته شود.

«نیکزاد» خاطرنشان کرد: خانواده‌ها، مربیان و معلمان باید به‌روز باشند و این نکته را از خاطر نبرند، معلمان چند مهارتی و دارای قدرت تحلیل بالا، می‌توانند دانش‌آموزانی چند مهارتی تربیت کنند که می‌توانند از داده‌هایی که در جامعه کسب می‌کنند با تحلیل درست از شرایط و تصمیم مناسب، یک زندگی سالم داشته باشند و ما با وجود چنین نیروهایی به توسعه دست می‌یابیم.

وی همچنین گفت: هرچه زمان بیشتر می‌گذرد رسالت آموزش و پرورش بیشتر و سنگین‌تر می‌شود پس نیاز به مشارکت ذی‌نفعان تاثیرگذارتر به خصوص انجمن اولیا و مربیان در کنار این سیستم ضروری است.

نیکزاد همچنین گفت: پیوند اولیا و مربیان با مدرسه سبب می‌شود روندی رو به جلو داشته باشیم و این مهم سبب می‌شود آموزش و تربیت تاثیر بهتر، عملی‌تر و پایدارتری داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همچنین گفت: ارتباط اولیا و مربیان با مدرسه صرفاً کمک مالی نیست والدین به‌عنوان مشاور و یا با کمیته‌هایی که تشکیل می‌دهند و با توانمندی‌هایی که دارند کمک می‌کنند تا ما رسالت خود را بهتر انجام دهیم.

عسکری نیکزاد با توجه به پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی، گفت: عوامل تاثیرگذار در آموزش و پرورش باید مهندسی مجدد شوند و ارتباط و ساختار بین سیستم آموزشی با ذی‌نفعان باز تعریف شود تا به بالاترین سطح بهره‌وری برسیم و دانش‌آموزان چندمهارتی تربیت کنیم.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار