• مدیر کل پزشکی قانونی استان:

افزایش 4 درصدی تلفات ناشی حوادث کار

  • کد خبر: 219773
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: سه شنبه, 30 مهر 1398

 استناد نیوز، مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت : مرگ و میر ناشی از حوادث کار در شش ماهه امسال 53 نفر(همگی مرد) هستند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 4درصد افزایش یافت،

 

به گزارش استناد نیوز ، دکتر علی عباسی با بیان اینکه از این تعداد 42 نفر متاهل و ما بقی مجرد هستند ،افزود : بر اساس آمارهای موجود در شش ماهه سالجاری سقوط از بلندی با 15 فوتی رتبه اول مرگ‌های ناشی از حوادث کار را به خود اختصاص می دهد و برق گرفتگی با 14 ، جسم سخت با 11 ، سوختگی با 7 و سایر با 6 فوتی در رتبه های بعدی مرگ بر اثر حوادث کار قرار دارند.

مرداد ماه بیشترین فوتی

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران افزود :در شش ماهه امسال بیشترین مرگ‌های ناشی از حوادث کار با 13 مورد در مرداد ماه و کمترین آن با 4 مورد در فروردینماه ثبت شده‌ است .

بیشترین و کمترین شهر

این مقام اجرایی استان تصریح کرد : طی این مدت شهرستان‌های ساری با 12فوتی ، نور با 6 فوتی بیشترین و شهرستان‌های تنکابن، محمود آباد و بهشهر هر کدام با یک فوتی کمترین موارد مرگ بر اثر حوادث کار را داشتند.

تفکیک سن

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران به تفکیک سن متوفیان گفت : بیشترین سن مربوط به افراد 31 تا 40 سال با 16 فوتی و سن بیش از 51 تا 60سال با 5 فوتی کمترین آمار در این شش ماهه گزارش شده است.

 کاهش 2 درصدی مصدومین حادثه کار

عباسی افزود : بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان تعداد 472 مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 2درصد کاهش داشت از این تعداد 448 نفر مرد و ما بقی زن هستند.

عضو شورای قضایی استان با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان میباشد گفت:ارزش نهادن به جان انسانها ، داشتن برنامه ایمنی در کار ، رعایت استاندارد ها و قوانین مربوطه ، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهمترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست.

 

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار