چاپ کردن این صفحه


  • مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران:

تعامل بین دستگاهی مقدمه اجرایی شدن برنامه های بازآفرینی شهری مازندران

  • کد خبر: 219776
  • تاریخ انتشار: سه شنبه, 30 مهر 1398

استناد نیوز، مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران تعامل و هماهنگی بین دستگاه های عضو ستاد استانی و شهرستانی بازآفرینی شهری پایدار را در راستای اجرایی شدن برنامه های بازآفرینی شهری پایدار ضروری دانست.

 

 به گزارش استناد نیوز،  مهندس نظری مدیر کل راه و شهرسازی استان بیان نمود : بازآفرینی شهری به معنای این است که ما خدمات را عادلانه در سطح شهر توزیع کنیم، بافت‌های فرسوده و ناکارآمد را توانمند‌سازی کنیم و خدمات را در محلاتی‌که که مورد نیاز است بتوانیم در همان محله مهیا کنیم. بناهایی که نیاز به تجمیع دارند را تجمیع کنیم و خدمات را در محل‌هایی نظیر خانه بهداشت، فرهنگسرا، سالن‌های ورزشی، مدرسه یا بعضی جاها که نیاز به این مراکز دارند، مستقر کنیم و مسیر شبکه‌های برق، آب و فاضلاب بهسازی شود .
وی اظهار داشت : ما محدودیتی نداریم و می‌توانیم در هر شهری یک محله را تعریف کنیم و این محله هم باید یک مدیر اجرایی داشته باشد، شهرداری‌ها باید پای کار بیایند برای محدود و هدفشان باید طرح تهیه کنند و طرح را به ستاد بازآفرینی شهری ببرند که به ریاست فرماندار است و در آنجا طرح را مصوب کنند و بعد از آن در استان ما مصوب کنیم بعد برایش منابع ببینیم.
مهندس نظری در ادامه عنوان کرد : هر کسی که در حوزه بازآفرینی بیاید برای ساخت و ساز انجام بدهد از لحاظ بانکی، تسهیلات ۴۰ میلیونی با بهره ۹ درصد دریافت می‌کند ضمن اینکه از لحاظ هزینه‌های نظام مهندسی نیز ۵۰ درصد تخفیف دارند و از لحاظ پروانه‌های ساختمانی نیز ۵۰ درصد هزینه را تخفیف می‌گیرند.
مدیر کل راه و شهرسازی استان در ارتباط با این شرایط، که چه الزاماتی را باید رعایت کنند افزود: شرط همان است که طرح در داخل محدوده‌ای که عرض کردم، اجرا شود، شهرداری‌ها محدوده بازآفرینی را معرفی کردند که مثلاً از نقطه A تا نقطه Bباشد و این منطقه را جزو محدوده فرسوده و بافت ناکارآمد تعریف کردند و اگر این منطقه را توانمندسازی کنید، یعنی اینجا اگر شما بیایبد زمین بخرید و بسازید بدون اینکه سپرده‌گذاری کنید، چون در داخل نقشه بازآفرینی قرار دارد به ما مراجعه کنید ما شما را به بانک معرفی و از تسهیلات ۴۰ میلیونی ما با بهره ۹ درصد استفاده می‌کنید.
مهندس نظری تاکید نمود : انتظار بر این است که شهرداری‌ها اطلاع‌رسانی کنند و داخل محلات بروند و با مردم صحبت کنند به مساجد بروند با امام جمعه و ائمه جماعت صحبت کنند، اهمیت این موضوع را برای مردم بازگو کنند و چیزی را که اگر مردم متوجه موضوع شوند، استقبال می‌کنند که تا این لحظه هم مردم همکاری خوبی داشتند.

telegram estenadnews