یکسالگی رونمایی از دو اثر فاخر ادبی با حمایت بانک رفاه

  • کد خبر: 219901
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: دوشنبه, 06 آبان 1398

استناد نیوز، بانک رفاه با هدف مشارکت فعالانه در حوزه مسئولیت های اجتماعی و عمل به عنوان شهروند شرکتی خوب، سال گذشته حامی چاپ و نشر دو اثر ادبی فاخر،"حرم مشهد" و " نقش آرایه‌ها در هنر ایرانی- اسلامی" شد.

به گزارش استناد نیوز، این دو اثر ثمره بیش از 7 سال تحقیقات پرفسور پاتریک رینگینبرگ شرق شناس و فیلسوف سوئیسی است که در خصوص معماری حرم مقدس حضرت امام رضا و هنرهای ایرانی و اسلامی به کار رفته در ابنیه و بارگاه ملکوتی حضرت و همچنین تاثیر و نقش آرایه ها در هنر معماری ایرانی- اسلامی به رشته تحریر در آمده و بانک رفاه حمایت مالی چاپ و نشر آن را بر عهده گرفته است.
براین اساس در سال پیش بانک رفاه در پی اندیشه معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی- اسلامی به جهانیان و ثبت و ضبط این آثار در دانشگاه ها، مراکز علمی معتبر و کتابخانه ها پربازدید دنیا اقدام به برگزاری تور معرفی و اهدای کتب در اروپا کرد که با استقبال پرشور مخاطبان نیز مواجه شد.
در تور معرفی این کتاب که در سه شهر لوزان، نیون و ژنو و در دانشگاه‌های EPFL وpopular universityسوئیس صورت پذیرفت، دستاوردها و اکتشافات علمی پرفسور پاتریک رینگینبرگ از فرهنگ و تمدن ایرانی- اسلامی برای دانشجویان این دانشگاه تشریح شد.
پیش از این نیز مسئولان بانک رفاه با حضور در آستان مقدس رضوی اقدام به رونمایی از این آثار فاخر کرده بودند.
در رونمایی از این کتاب ها در اروپا علاوه بر معرفی و رونمایی آن در دانشگاه‌های EPFL وpopular universityسوئیس اهدای آن به سفارت ایران در سوئیس و همچنین نماینده دائم ایران در مقر سازمان ملل از دیگر اقدامات بوده است.
سازمان ارتباطات اسلامی، دانشگاه های علامه طباطبایی، شهید بهشتی و تهران، سواس لندن، کمبریج، جرج واشنگتن، سیدنی، کالج های معماری فرانسه زبان در پاریس، بروکسل، ژنو، لوزان سوئیس، سفارت های فرانسه، سوئیس و بلژیک در تهران، کتاب خانه ملی انگلستان، کتابخانه ملی ایران و کتابخانه وزارت امورخارجه دیگر مقاصد ارسال و معرفی این آثار ادبی- هنری بوده است.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار