\
آخرین اخبار علمی ایران و جهان

اینترنت

سیاست مهم وزارت ارتباطات در رشد بازار اپراتورهای ارتباطی، تثبیت و کنترل قیمت‌ها و استراتژی توسعه بازار بوده است. به گفته وزیر ارتباطات در ابتدای دولت یازدهم حدود پنج میلیون نفر به اینترنت دسترسی داشتند، این عدد در ابتدای دولت دوازدهم به ۳۶ میلیون نفر و اکنون به ۷۰ میلیون نفر ایرانی رسیده است.

افزایش 400 برابری حق اشتراک تلفن ثابت

تغییرات حق اشتراک مشترکین تلفن ثابت تصویب که به موجب آن حق اشتراک ماهانه در مراکز استان بیش از سه و در تهران چهار برابر شد

واکسن کرونا

نخست وزیر کانادا، از تایید اولین آزمایش بالینی واکسن کرونا ویروس در این کشور خبر داد؛ واکسنی که با همکاری چینی‌ها ساخته شده است

سید بهنام مهردل رئیس فنی و حرفه ای قائمشهر

رئیس اداره آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قائمشهر با اعلام اینکه طبق آمار 65 درصد از شغل ها متناسب با تحصیل دانش آموزان نیست ، گفت : برای افزایش اشتغال باید نگاه کارآفرینی در فرزندانمان تزریق کنیم که برای رسیدن به این امر بعد از ویروس کرونا سه شنبه های کارآفرینی را در این شهرستان تشکیل خواهیم داد.

فناوری پوشیدنی که فشار خون را در هر حالتی اندازه می گیرد

استناد نیوز محققان استرالیایی یک دستگاه کوچک ابداع کرده اند که شامل دو بخش است و فشار خون فرد را در هر حالتی از جمله خوابیده و در حال ورزش اندازه می گیرد.

سهم شرکتهای موبایل از بازار جهانی/ هواوی از اپل پیشی گرفت

 استناد نیوز، گزارش های ۳ شرکت مختلف از وضعیت بازار موبایل جهان در سال ۲۰۱۹ آمار مشابهی در بردارد و نشان می دهد در سال گذشته میلادی تعداد محموله های بارگیری شده موبایل هواوی از اپل بیشتر بوده است

برای اولین بار؛تصویر از سطح خورشید ثبت شد

 

استناد نیوز، تلسکوپی در هاوایی با کیفیت ترین تصاویر از سطح خورشید را ثبت کرده است. این تصاویر به تحقیقات دانشمندان کمک می کند.

قطعات خودرو ساخت داخل به فهرست محصولات دانش‌بنیان اضافه می‌شوند

استناد نیوز - رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در جمع قطعه‌سازان داخلی تصریح کرد: با همکاری شرکت ایران خودرو، فهرستی از قطعات خودرو به لیست محصولات دانش بنیان اضافه خواهد شد.

اولین هواپیمای جهان با غول پیکرترین موتور جت دوقلو پرواز کرد

استناد نیوز، هواپیمای ۷۷۷ ایکس بوئینگ که مجهز به بزرگترین موتور جت دو قلوی جهان است، پرواز آزمایشی خود را در روز شنبه با موفقیت به پایان رساند.

کشف ۳۷ ژن جدید مرتبط با اوتیسم

استناد نیوز، محققان آمریکایی موفق به شناسایی ۳۷ ژن جدید شدند که کودکان را مستعد ابتلا به بیماری اوتیسم می‌کند.

صدای مومیایی ۳ هزار ساله شبیه سازی شد

استناد نیوز، محققان با کمک پرینتر سه بعدی مجرای صوتی یک مومیایی ٣ هزار ساله را ساختند تا صدای او را شبیه سازی کنند.

جهش فناوری فضایی ایران با ماهواره ظفر

استناد نیوز، رئیس سازمان فضایی ایران پرتاب ماهواره ظفر و قرار گیری این ماهواره در مدار زمین را جهشی قابل توجه در دستیابی ایران به فناوری فضایی عنوان کرد.

کوچکترین خودروی پرنده جهان به بازار می آید

استناد نیوز، یک استارت آپ ژاپنی مشغول آزمایش یک خودروی پرنده همراه اپراتور انسانی است. استارت اپ تصمیم دارد کوچکترین خودروی پرنده جهان را به بازار عرضه کند.

کشف روشی برای تولید اکسیژن از خاک ماه

استناد نیوز- دانشمندان سازمان فضایی اروپا (ESA) به راهی برای تولید اکسیژن از خاک ماه دست پیدا کردند که بیش از پیش راه را برای تحقق رویای ساکن شدن انسان‌ها در قمر زمین هموار می‌کند.

کلانتری: کشور اسقاطی‌ها شده‌ایم و انتظار هوای پاک داریم

 استناد نیوز- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: حدود ۸۷ درصد مینی‌بوس‌ها، ۸۱ درصد موتورسیکلت‌ها، ۷۳ درصد اتوبوس‌ها و ۶۱ درصد کامیون‌های کشور اسقاطی است در واقع کشور اسقاطی‌ها شده‌ایم و انتظار هوای پاک داریم که این عملا غیرممکن است.

درمان سرطان سینه با نانوذرات

 استناد نیوز– محققان دانشگاه مریلند در آمریکا به فرمولاسیون جدیدی در زمینه درمان سرطان سینه با نانوذرات دست یافتند که بسیار موثرتر از روش‌های قبلی است.

صفحه1 از10

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار