تولید محصول و تجاری‌سازی فناوری‌ها برای سال جدید در اولویت دانشگاه آزاد

استنادنیوز؛ رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد گفت: علم، پژوهش، تولید محصول و تجاری‌سازی فناوری‌ها برای سال جدید در اولویت دانشگاه آزاد است.

مشخصات اسلحه انفرادی ذوالفقار برای جایگزینی با ژ 3 + تصویر

سلاح پیشرفته طراحی شده توسط یک گروه ایرانی با هدف جایگزینی با اسلحه ژ 3 در ارتش رونمایی و به صنایع دفاع ارائه شد و به زودی آزمایش می شود.

آزمایش سامانه ضد موشک بالستیک آمریکا برای مقابله با کره شمالی و ایران با شکست مواجه شد

آزمایش موشکی آمریکا برای سرنگون کردن موشک‌های بالستیک به شکست انجامید، آمریکا در پی ساخت سامانه ضد موشک بالستیک است

سال 96 پایان خط خودروی پراید؟ / پراید هم به موزه می رود؟

پراید محصول شرکت خودروسازی سایپا علارغم انتقادات فرآوانی که داشته همواره یکی از پرفروشترین خودروهای ایران بوده است

آزمایش موفقیت آمیز اس 300 در ایران انجام شد + عکس

در رزمایش دماوند سامانه ضد هوایی اس 300 به طور کامل آزمایش شد و پرنده های موشکی مورد هدف موشک های این سامانه قرار گرفتند

اختلال سراسری در پیام رسان تلگرام

شبکه اجتماعی پیام رسان تلگرام دچار اختلال شده است و کاربران دقایقی است امکتن اتصال پیدا نمی کنند.

ماهواره مخابراتی ناهید 1 با حضور رییس جمهور رونمایی شد

در مراسم روز فناوری فضا با حضور رئیس جمهوری، ماهواره مخابراتی ناهید 1 که برای اولین بار در کشور طراحی و ساخته شده است، رونمایی شد.

تصمیم منع ورود اتباع ایرانی به آمریکا تاثیری بر رشد علمی کشور ندارد

دکتر محمد فرهادی معتقد است تصمیم ترامپ برای جلوگیری از ورود ایرانیان به آمریکا، در بخش علم و فناوری هیچ تاثیری برای ایران ندارد

افتتاح آزمایشگاه زیست فناوری دانش‌آموزی در مازندران

رییس پژوهشکده شمال انستیتوپاستور ایران در آمل گفت: طی روزهای اخیر، 12 آزمایشگاه زیست‌فناوری در مدارس مازندران راه‌اندازی شد.

آخرین مهلت تکمیل اطلاعات سیم کارتهای بی هویت

سخنگوی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در مورد پایان مهلت تکمیل اطلاعات هویتی سیم کارتهای دارای نقص پرونده و عدم تمدید مهلت زمان اعلام شده از سوی رگولاتوری، توضیح داد.

اطلاعاتی از 2 مدل محرمانه گوشی سونی لو رفت + مشخصات

به تازگی اطلاعاتی از 2 مدل گوشی محرمانه موبایل شرکت سونی لو رفته است که قرار بود نیمه اول سال 2017 تولید شوند

تبدیل گاز دی اکسید کربن به کریستال

دانشمندان ابزاری برای جداکردن گاز دی اکسید کربن از هوا خلق کرده اند.

شناسایی ترکیب شیمیایی مواد فقط با یک گوشی هوشمند

محققان موفق به توسعه یک گوشی هوشمند جدید شدند که توانایی آن را دارد تا تمامی اجسام دنیای اطراف ما را تجزیه و تحلیل کند.

دست زدن به لاشه پرنده ممنوع! هشدار مجدد برای آنفولانزای مرغی

دکتر محمد مهدی گویا در رابطه با ظهور نوع جدید ویروس آنفولانزای مرغی ضمن اشاره به برخی نکات کلیدی برای عدم ابتلا به این بیماری از مردم خواست تا به لاشه پرندگان به هیچ عنوان دست نزنند.

ساخت اولین پهپاد آمبولانس توسط یک شرکت آمریکایی

اهمیت مساله انتقال سریع مصدومان از محل حادثه به نزدیکترین بیمارستان سبب شد تا یک شرکت آمریکایی اولین پهپاد آمبولانس را طراحی کند.

پارازیت سرطان زاست

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه اختلاف آمار وزارت بهداشت و علوم درخصوص تخلف علمی ناشی از همپوشانی است، مسدود کردن راه‌های بروز تخلف علمی را مورد تاکید قرار داد.

دکتر رضا ملک‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، درخصوص اختلافات بین آمارهای ارائه‌ شده از سوی وزارت بهداشت و علوم در رابطه با متخلفان تقلب علمی اظهار کرد: اعداد یکی است اما ممکن است به دلیل همپوشانی اختلافاتی دیده شود چرا که برخی از متخلفان اصلا وابستگی به دانشگاه نداشتند اما در مقاله نام دانشگاهی را عنوان کرده بودند. از این رو می‌توان گفت اگر اختلافی دیده می‌شود ناشی از همپوشانی‌ها بوده است.

 

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه همواره با تخلفات برخورد می‌کنیم، افزود: تا پیش از گزارش نیچر نیز هر تخلفی صورت می‌گرفت به طور مستمر با آن برخورد می‌کردیم اما این اتفاق باعث شد قوانین را بازنگری و مقررات جدید و مستحکمی را تدوین و به دانشگاه‌ها ابلاغ کنیم.

وی ادامه داد: براساس دستورالعمل‌های تدوین‌ شده با تخلفات به صورت فعال برخورد خواهیم کرد. به‌ طوری که منتظر نمی‌مانیم فردی تخلف کند و سپس برخوردهای لازم را انجام دهیم بلکه از همان ابتدا راه‌های تخلف را مصدود می‌کنیم.

 

ملک‌زاده تصریح کرد: از جمله این راه‌حل‌ها می‌توان به ارائه طرح تحقیقاتی به کمیته‌های اخلاق اشاره کرد که پس از ارزیابی در این کمیته‌ها و تصویب در شورای پژوهشی، طرح اجازه اجرا خواهد داشت. این مساله از بروز تخلف جلوگیری می‌کند.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن بیان اینکه باید مقالاتی را بپذیریم که مصوبه کمیته اخلاق را داشته باشد و براساس یک طرح تحقیقاتی و طراحی مناسب انجام شده باشند، مسدود کردن راه‌های بروز تخلف را مورد تاکید قرار داد.

 

وی به کمبود بودجه در امر تحقیقات اشاره کرد و گفت: کمبود بودجه شدید در امر تحقیقات ناشی از کل مشکلات اقتصادی دولت است اما در وزارت بهداشت سعی داریم این بودجه کم را به افراد تخصیص دهیم.

ملک‌زاده ادامه داد: در صورت بهبود وضعیت مالی دولت و گشایش مالی قطعا اعتبارات را به صورت کامل دریافت خواهیم کرد که این مساله موجب بهبود وضعیت تحقیق و پژوهش خواهد شد.

 

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین درخصوص تاثیر پارازیت‌ها در بروز بیماری‌های مختلف اظهار کرد: در مطالعات حیوانی ثابت شده پارازیت‌ها بخصوص زمانی که فرکانس و قدرت بالایی داشته باشند منجر به ایجاد بیماری‌های گوناگون از جمله سرطان می‌شوند. هنوز مطالعاتی در این خصوص در ایران انجام نشده اما به دنبال انجام مطالعات در این زمینه هستیم.

صفحه1 از2
آیا از عملکرد و اقدامات مسئولان کشوری در سیل شمال کشور رضایت دارید؟
آیا از اقدامات مسئولان استان مازندران در رسیدگی به سیل زدگان رضایت دارید؟

insta35065126

telegram405412

آخرین اخبار