\رتبه اول قائمشهر در ذخیره سازی مرکبات / دو برابر شدن صادرات مرکبات

  • کد خبر: 2110927
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: دوشنبه, 02 دی 1398

استناد نیوز، رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: تا پایان سال‌جاری، میزان صادرات مرکبات دو برابر شده و به 120 تن می‌رسد.

 به گزارش استناد نیوز، شهرستان قائم‌شهر به لحاظ داشتن باغ مرکبات فراوان و تنوع آن به پایتخت مرکبات معروف شده و قرار است جشنواره‌ای با همین عنوان در این شهرستان برگزار شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران بعد از ظهر امروز در جلسه هماهنگی جشنواره ملی مرکبات گفت: تاکنون 60 هزار تن مرکبات شامل پرتقال و نارنگی استان صادر شده است که این میزان تا پایان سال‌جاری دوبرابر شده و به 120 هزار تن خواهد رسید.

عزیزالله شهیدی فر با مطلوب دانستن این میزان صادرات نسبت به صادرات 58 هزار تنی در سال گذشته افزود: مقصد صادرات مرکبات استان کشورهای حاشیه خلیج فارس ، دریای خزر ، روسیه و هندوستان می باشد.

وی تصریح کرد: برداشته شدن سیستم اصلاح ، بسته بندی و سورتینگ مهمترین راهکار برای افزایش میزان صادرات مرکبات استان است که باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه 2 میلیون 700 هزار تن انواع مرکبات در استان تولید می‌شود، اظهار کرد: از این مقدار سهم پرتقال تامسون یک میلیون و 600 هزار تن است که لازم است باغداران در کشت محصولات خود تنوع ایجاد نمایند تا از این بابت متضرر نشوند.

 

فرماندار قائم‌شهر نیز در این جلسه ضمن استقبال از برگزاری این جشنواره و با معرفی شهرستان قائمشهر به عنوان پایتخت مرکبات کشور اظهار کرد: 25 رقم انواع مرکبات در شهرستان تولید می‌شود و این فرصتی است تا این ارقام را معرفی کنیم.

یحیی یوسف‌پور با بیان اینکه برگزاری اینگونه جشنواره‌ها فرصتی برای معرفی محصولات متنوع مرکبات در سطوح ملی و فراملی و همچنین جذب سرمایه‌گذاران برای حمایت باغداران خواهد بود، تاکید کرد: با جذب مقالات علمی مرتبط باید هر ساله به سمت کیفی سازی جشنواره حرکت کنیم و از این ظرفیت برای جذب گردشگر نیز استفاده شود.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر نیز با بیان اینکه 15هزار و 200 هکتار باغ مرکبات در شهرستان وجود دارد، اظهار کرد: سهم شهرستان در تولید مرکبات 350 هزار تن است و رتبه چهارم در استان را دارد.

مجید جعفری با اعلام رتبه نخست قائمشهر در ذخیره‌سازی مرکبات در کشور گفت: در سطح شهرستان 176 واحد سورتینگ فعال وجود دارد که از این تعداد فقط 10 سورتینگ این قابلیت را دارند که مرکبات را برای صادرات سورت کنند.

وی چرخه اقتصادی مرکبات شهرستان قائمشهر در سال جاری را 800 میلیارد تومان اعلام کرد .

لازم به ذکر است جشنواره ملی مرکبات 9 تا 13 دی ماه امسال در نمایشگاه بین المللی مازندران واقع در قائم‌شهر برگزار می‌شود.

telegram estenadnews

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار