\پیش بینی وضعیت آب و هوا / سامانه بارشی فردا وارد شمال کشور می شود

  • کد خبر: 2111100051
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: شنبه, 20 ارديبهشت 1399

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی: از امروز در برخی نقاط کشور شاهد رگبار باران همراه با وزش باد شدید موقت خواهیم بود.

به گزارش استنادنیوز به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان اظهارکرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (۲۰ اردیبهشت‌ماه) با ورود سامانه بارشی به کشور بارش در شمال غرب و غرب آغاز می‌شود و به‌تدریج جنوب غرب را دربر می‌گیرد.

وی ادامه داد: فردا (۲۱ اردیبهشت‌ماه) سامانه بارشی در شمال غرب تقویت می‌شود و گستره فعالیت آن به دامنه‌های البرز شرقی و مرکزی، دامنه‌های زاگرس مرکزی، سواحل شمالی و بخش‌هایی از شمال شرق کشور می‌رسد. از این رو بارش باران همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقت در برخی مناطق و بارش تگرگ در مناطق مستعد دور از انتظار نیست.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۲۲ و ۲۳ اردیبهشت‌ماه) در شمال غرب، سواحل شمالی و شمال شرق کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد و روز چهارشنبه (۲۴ اردیبهشت‌ماه) بارش باران بیشتر در شمال غرب، شمال شرق و شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان با اشاره به اینکه از اواخر وقت امروز و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲۱ و ۲۲ اردیبهشت‌ماه) دریای خزر مواج خواهد بود، تصریح کرد: امروز (۲۰ اردیبهشت‌ماه) برای نوار غربی کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در بعضی ساعات با خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا و دید افقی همراه خواهد بود. این شرایط فردا (۲۱ اردیبهشت‌ماه) علاوه بر غرب و جنوب غرب برای دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز و شمال شرق کشور و طی روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه (۲۲، ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت‌ماه) برای نیمه شرقی رخ می‌دهد.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد: آسمان تهران فردا (۲۱ اردیبهشت‌ماه) نیمه ابری، در بعضی ساعات ابری، همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه (۲۲ اردیبهشت‌ماه) کمی تا قسمتی ابری، همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

telegram estenadnews

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار