\توافق اولیه یکهزار میلیارد ریالی با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور

  • کد خبر: 2111100388
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: دوشنبه, 17 شهریور 1399

استانداز مازندران از توافق اولیه یکهزار میلیارد ریالی با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور خبر داد و گفت: بر اساس این توافق ۴۰ درصد از اعتبار از سوی استان و ۶۰ درصد از سوی سازمان راهداری برای پیچ های خطرناک ، تقاطع های خطرآفرین ، روکش و بهسازی راه ها و دیگر پروژه های حوزه راه در مازندران تامین می شود.

به گزارش استناد نیوز و به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران ، توافق اولیه در این زمینه در نشستی که احمد حسین زادگان با عبدالهاشم حسن نیا در تهران داشته ، حاصل شده است.

این نشست مشترک با محوریت بررسی پروژه های راهداری و رفع مشکلات این بخش برگزار شد و طی آن دو طرف در خصوص ارتقا کمی و کیفی شرکت های حمل و نقل در مازندران و رفع مشکلات شرکت های حمل نقل بین المللی، محورها و شریان های اصلی استان و حفظ، نگهداری و ارتقاء راه های روستایی مازندران بحث و تبادل نظر کردند.

استاندار مازندران در پی نشست گفت که توافق اولیه یکهزار میلیارد ریالی با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور انجام شده که بر اساس این توافق ۴۰ درصد از اعتبار از سوی استان و ۶۰ درصد از سوی سازمان راهداری برای پیچ های خطرناک ، تقاطع های خطرآفرین ، روکش و بهسازی راه ها و دیگر پروژه های حوزه راه در مازندران تامین می شود.

احمد حسین زادگان، بهسازی راه های روستایی، تسریع در پیشرفت راه ها و شریان های اصلی و رسیدگی به مشکلات این بخش بویژه حوزه حمل نقل را بسیار مهم و از دغدغه های عمرانی استان عنوان کرد.

استاندار مازندران همچنین در این نشست اخذ مجوز ۲ شرکت حمل و نقل بین المللی برای پایانه های صادراتی و واحدهای تولیدی را که پیشتر مصوب شده بود ، پیگیری کرد.

استان مازندران فاقد شرکت حمل و نقل بین المللی است و با توجه به این که پایانه های صادراتی مهمی در حال فعالیت و راه اندازی هستند و با عنایت به فعالیت برخی شرکت ها و واحدهای تولیدی صادراتی، نیاز به تاسیس و راه اندازی شرکت های حمل و نقل بین المللی و تقویت و توانمندسازی این بخش به عنوان یک ضرورت برای اقتصاد استان دارد.

بر اساس این گزارش ، معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور نیز در این دیدار با اعلام این که محورهای مواصلاتی مازندران در شمار شریان های مهم کشور قرار دارد ، هرگونه حمایت خود را از پروژه های راهسازی استان اعلام کرد.

telegram estenadnews

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار