\کشاورزان برای فروش مرکبات خود عجله نکنند/ امسال سال بهتری برای محصولات کشاورزی خواهد بود

  • کد خبر: 2111100396
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه, 19 شهریور 1399

استاندار مازندران با بیان اینکه کشاورزان برای فروش مرکبات خود عجله نکنند، گفت: به زودی خبرهای خوشی در راه است.

به گزارش استناد نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان با اشاره به این که در مازندران سالانه قریب 2 میلیون و 700 تن محصول مرکبات و کیوی تولید می شود، افزود: با توجه به تکانه های اقتصادی و شرایطی که در فصل مرکبات وجود دارد، هر سال نگرانی هایی برای مردم در مورد عرضه و قیمت این محصول وجود دارد که خوشایند نیست و روی تولید مرکبات تاثیر می گذارد.

وی با بیان این که امسال با افزایش هزینه نهاده های کشاورزی و تولید، قطعا قیمت مرکبات مثل سال گذشته نخواهد بود، اظهار داشت: به کشاورزان عزیز توصیه می کنیم که در فروش محصولات شتاب نکنند و محصول را به واسطه ها نسپارند چراکه منطقی نیست که با قیمت های موجود محصولاتشان را عرضه کنند.

مقام عالی دولت در استان با اشاره به این که امسال اقدامات خوبی در دستور کار قرار دارد و تقاضا داریم مردم عجله نکنند چرا که خبرهای خوبی در راه است، عنوان کرد: مجموعه روماک گستر به تنهایی امکان ذخیره سازی 100 هزارتن محصول را در مازندران دارد.

وی خرید میوه شب عید، ذخیره سازی و عرضه در پایان سال از سوی دولت را اقدام دیگری عنوان کرد که صورت خواهد گرفت و گفت: برخی امکانات در این راستا امسال موجود است و ضمن تقویت همکاری دستگاه های بین بخشی؛ تفاهماتی با استان های کشورهای همسایه به عنوان بازار صادراتی هدف صورت گرفته است.

استاندار حذف تعرفه های ترجیحی از سوی اتحادیه اورآسیا از سوی دولت را اقدام دیگر سال جاری ابراز کرد و تصریح نمود: با این اقدامات بویژه حمایت های دولت، پیش بینی می شود؛ امسال سال بهتری برای محصولات کشاورزی و مرکبات خواهد بود و لذا از مردم می خواهیم در فروش مرکبات عجله نکنند.

حسین زادگان با بیان این که برای حمایت از صنایع تبدیلی، تصمیمات خوبی گرفته شده است و مقرر شد تا آندسته از واحدهای این بخش که نیاز به سرمایه در گردش دارند، اعطا شود، ابراز داشت: همچنین برای استاندارد سازی انبار های موجود و ایجاد انبارهای استاندارد، تسهیلات لازم در اختیار قرار خواهد گرفت.

وی اظهار امیدواری کرد که با توجه به تکالیف تعیین شده برای دستگاه های صمت، جهاد کشاورزی و اتاق بازرگانی استان، گسترش همکاری های بین بخشی و تشکیل دفتر ویژه توسعه صادرات مرکبات در استانداری و اقدامات صورت گرفته، امسال با شرایط بهتری روبرو خواهیم بود و بازار بهتری را پیش رو خواهیم داشت.

استاندار با اشاره به تفاهم نامه های متعدد با استان ها و کشورهای همجوار و همسایه در سال های اخیر؛ خواستار اجرایی و عملیاتی شدن جزییات این تفاهمات شد و افزود: کشورهای جامعه هدف و بازار مصرف شناسایی و کمیته کاری در این زمینه تشکیل شود و موانع پیش روی صادرات بررسی شود.

مقام عالی دولت در مازندران با اشاره به این که باید با اقدامات موثر، قیمت فروش محصول مرکبات و کیوی را بنفع باغداران رقم بزنیم و این اقدامات در دستور کار قرار گرفته است، یادآور شد: با برخی بازارهای خارج از کشور رای زنی کردیم که این مذاکرات باید از سوی دستگاه های متولی عملیاتی شود.

او تاکید کرد: نیازمند برنامه ویژه و عملیاتی دقیق برای تحقق این مهم هستیم و هرگونه مصوبه، اقدام و برنامه از هم اینک باید در دستور کار قرار گیرد.

حسین زادگان، افزود: برای خرید تضمینی مرکبات؛ مکاتبات لازم صورت گرفته و فروش مرکبات در میادین بار و شبکه های تعاون روستایی استان ها در حال پیگیری است.

استاندار با بیان این که هر مقدار اطلاعات و آگاهی مردم بیشتر شود، کیفیت محصولات تقویت می شود، گفت: جهاد کشاورزی؛ برنامه ای برای آموزش و ترویج ارایه کند تا مردم نسبت به انتخاب درست محصول و ارقام آن برای کشت آگاهی یابند.

telegram estenadnews

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار