\  • مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران؛

توزیع 900 بسته مهر تحصیلی در بین دانش آموزان کم برخوردار مازندران

  • کد خبر: 2111100475
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: سه شنبه, 06 آبان 1399

حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی گفت: اوقاف با توجه به موقوفات آموزشی که در اختیار دارد نسبت به حمایت از علم و نخبگان اقدام خواهد کرد.

به گزارش استناد نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، همایش ملی دانش‌آموزی پنجاه و هشتمین سال اهدای جایزه موقوفه بنیاد البرز با حضور حجت‌الاسلام سید مهدی خاموشی نماینده ولی‌فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و حجت‌الاسلام محمدجواد حاج‌ علی‌اکبری نماینده ولی‌فقیه در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان به‌صورت ویدئوکنفرانس و ارتباط تصویری هم‌زمان در تهران و ۲۰ مرکز استان ازجمله استان مازندران برگزار شد.
در این همایش ملی از مهراوه اکبری متوسطه اول و امیرحسین جانفزا متوسط دوم رشته ریاضی فیزیک به‌عنوان 2 دانش‌آموز برتر مازندرانی برگزیده پنجاه و هشتمین سال جایزه موقوفه بنیاد البرز تجلیل به عمل آمد.
حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در این مراسم با بیان اینکه رویکر جدید سازمان اوقاف و امور خیریه حمایت از علوم جدید و طرح‌های دانش‌بنیان است، اظهار کرد: موقوفات با نیت‌های مرتبط آموزشی در اختیار علم قرار می‌گیرند و توصیه می‌شود در وقف‌های جدید واقفان خیراندیش به مسئله علم و نوآوری توجه داشته باشند.


توزیع 900 بسته مهر تحصیلی در مازندران
وی یکی از راه‌های تولید علم را حمایت از جوانان، دانشجویان و دانش‌آموزان نخبه دانست و افزود: آینده از آن دانش‌آموزان و جوانان است و در این مسیر باید از آینده‌سازان جامعه حمایت شود اوقاف نیز با توجه به موقوفات آموزشی که در اختیار دارد در حد توان نسبت به حمایت از علم و نخبگان اقدام خواهد کرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه حدود 500 موقوفه در استان با کاربری آموزشی و مدرسه در حال فعالیت و پرورش آیندگان جامعه است، ادامه داد: تجلیل و حمایت از دانش‌آموزان نخبه نشان دهنده نگاه بلند واقفان خیراندیش است که این امر پسندیده می‌تواند بیشتر ترویج شود.
حیدری از توزیع حدود 900 بسته مهر تحصیلی و تبلت بین دانش‌آموزان کم‌برخوردار مازندران خبر داد و گفت: این بسته‌ها از محل موقوفات تهیه و به دانش‌آموزان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) اهدا شده است.
بنیاد فرهنگی البرز در سال 1342 با سرمایه و همت مردی خیراندیش مرحوم حسینعلی البرز تأسیس و با نیت صرفاً کمک به اشاعه فرهنگ کشور است از طریق اعطاء جوائز به دانشمندان و پژوهندگان برگزیده ایرانی در داخل یا خارج از کشور که در رشته‌های مختلف به کشف یا اختراعی دست یافته یا موجب تسکین آلام بشری و رفاه زندگی انسانی و بالارفتن حیثیت ایرانی درجامعه جهانی گردند، اعطاء جوائز سالانه به سپاهيان ممتاز (دانش، بهداشت و ترويج آباداني) و سپاهيان ممتاز دين در سطح كشور با انتخاب و معرفي مقامات مسئول، اعطاء جوائز حسن تحصیل به دانش آموختگان از بین رتبه‌های اول دوره (راهنمایی ، دبیرستان ، هنرستان ، انستیتوتکنولوژی ، دانشجویان ) درسراسر كشور معرفی شده از طرف مراجع ذیصلاح و اعطاء جوائز به نوجوانان و نوباوگانی که از ابتکار ، ایده و استعداد خاصی برخوردار باشند با تشخیص مراجع ذیصلاح وقف شده است.

telegram estenadnews

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار