\تخلفات انتخاباتی شوراهای شهر و روستا زیر ذره بین هیات نظارت / بیشترین شکایات و تخلف در بحث خرید و فروش آرا می ‌باشد

  • کد خبر: 2111101265
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: پنج شنبه, 03 تیر 1400

دبیر هیات نظارت انتخابات شورای شهر و روستا گفت که رسیدگی به شکایات مربوط به روستا‌ها در هیات‌های نظارت شهرستان‌ها و تخلفات و شکایات مربوط به شورا‌های شهر در هیات عالی استان بررسی خواهد شد.

 

به گزارش استناد نیوز و به نقل از صدا و سیما، سید علی سلیلی روز پنج شنبه با اعلام این خبر، افزود: مشارکت بیش از ۶۰ درصدی مردم مازندران در انتخابات ۱۴۰۰ تداعی کننده اقتدار و خلق حماسه‌ای دیگر برای مردم دیار علویان بود.

وی گفت: رای حق الناس است و تداخل در آرامش و فرایند این انتخابات و تخلف در آن قطعا با مقررات اعمال قانون خواهد شد.

دبیر هیات نظارت انتخابات شورای شهر و روستا با بیان اینکه شکایات زیادی پس از اعلام نتایج آرا به دست هیات نظارت رسیده است، افزود: برخی از این شکایات با مستنداتی هم همراه است که بیشترین شکایات و تخلف در بحث خرید و فروش آرا می‌باشد.

سلیلی، گفت: طبق قانون تشکیلات شورا‌ها ماده ۵۸ و ۵۹ و متعاقب آن ۶۰ و ۶۱ فرصت اعتراض هم به نامزد‌ها و شهروندان به مدت دو روز پس از اعلام آرا داده شده است و در دو هفته آینده به تجمیع رسیده و پس از بررسی در هیات عالی به شکایت‌ها پاسخ داده خواهد شد.

وی در پایان افزود: رسیدگی به شکایات مربوط به روستا‌ها در هیات‌های نظارت شهرستان‌ها و تخلفات و شکایات مربوط به شورا‌های شهر در هیات عالی استان بررسی خواهد شد.

telegram estenadnews

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار