\اخبار فرهنگی هنری آخرین خبر از بازیگران و حواشی

موزه

معاون میراث‌فرهنگی اداره کل میراث رهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از برگزاری روز جهانی موزه به صورت مجازی در سطح این استان خبر داد.

پیوستن دو شهر مازندران به شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ایران

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از انتخاب دو شهر مازندران به عنوان شهرهای برگزیده شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ایران خبر داد.

تجلیل وزیر آموزش و پرورش از دانش آموز مروج برتر کتابخوانی در کشور

وزیر آموزش و پرورش از پرنیا شعبانی، دانش‌آموز پایه هفتم قائم‌شهری که به روش قصه گویی به ترویج کتاب در بین نوجوانان می پردازد، به‌عنوان فعال حوزه کتاب و کتاب‌خوانی تقدیر کرد.

روستاهای قرآنی در قائمشهر شناسایی می شوند

طرح ملی "انتخاب و معرفی روستای قرآنی ایران" همزمان در شهرستان قائمشهر با شناسایی روستا های فعال شهرستان آغاز شد.

نان محلی

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سوادکوه از ثبت ملی 3 نان و یک شیرینی محلی در این شهرستان خبر داد.

دو برگ از قرآن موزه ملی ایران در لندن است؟

رییس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران با انتشار برگه‌ای قدیمی که آن را متعلق به قرآنی به خط کوفی می‌داند، در صفحه شخصی خود در توییتر مدعی به سرقت رفتن دو برگ از نسخه ۴۲۸۹ موزه ملی ایران شده است.

نصب تابلو شهید

شهرداری قائمشهر در چند سال اخیر علاوه بر کارنامه درخشان در حوزه عمرانی، در حوزه فرهنگی هم توانست عملکرد مناسبی از خود به نمایش بگذارد. برنامه های فرهنگی که با همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قائمشهر و شورای شهر به مرحله اجرا گذاشته می شود جای تقدیر دارد. فرهنگ شهادت و شهادت طلبی که این روزها نسل جوان نیاز اساسی به آن دارد. تابلوهایی با محتوای شهدا می تواند پیام شهیدان 8 سال جنگ تحمیلی را برای نسل جدید تداعی کند.

امضای تفاهم نامه بین دانشگاه نوشیروانی و صنعت دریا

 

در راستای تعامل دو سویه ، ارتقای سطح علمی و فراهم آوری زمینه های تخصصی و آموزشی دانشگاه در حوزه های تخصصی بندری و دریایی ، تفاهم نامه همکاری فیمابین اداره کل بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد و دانشگاه نوشیروانی بابل به امضا رسید.

ثبت ملی ۳۳ میراث‌فرهنگی ناملموس از سه استان کشور

مدیرکل دفتر ثبت آثار و حفظ و احیاء میراث معنوی و طبیعی گفت: ۳۳ میراث‌فرهنگی ناملموس از استان‌های خراسان جنوبی، مازندران و خراسان رضوی در فهرست آثار ملی کشور ثبت ملی شد.

معاون کتابخانه مازندران

معاون اداره کل کتابخانه های مازندران از تشریح فعالیت های فرهنگی این کتابخانه در دوران کرونایی خبر داد.

سریال پایتخت

پس از اعتراضات بسیاری از مردم مازندران نسبت به ساخت سریال پایتخت، درنهایت پرونده ساخت سریال پایتخت در هفتمین ایستگاه به دلیل مسائل مالی و تقاضای نامعقول سازندگان آن بسته شد

آتش سوزی

آتش‌سوزی در پایگاه میراث جهانی باغ عباس‌آباد بهشهر به ساختمان اداری این مجموعه خساراتی وارد کرد، اما با مهار آتش خسارتی به محوطه تاریخی و طبیعی این مجموعه وارد نشد.

ضرورت توجه جدی به اقتصاد رسانه ها / مطبوعات نسبت به امید آفرینی در جامعه گام بردارند

استاندار مازندران با بیان اینکه رسانه های مازندران نسبت به امیدآفرینی در جامعه پیشگام باشند، گفت: تا شاهد نشاط اجتماعی و توسعه اقتصادی در تمامی نقاط استان باشیم. ‎

رئیس کتابخانه قائمشهر

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قائمشهر، گفت: به مناسبت شب یلدا، پویش معرفی کتاب یلدایی در سطح این شهرستان برگزار خواهد شد و علاقه مندان به شرکت در پویش و در هر گروه سنی می توانند با ضبط فیلم موبایلی از کتاب خوانده شده، به معرفی کتاب خود بپردازند.

رئیس کتابخانه قائمشهر

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قائمشهر از پیشرفت 90 درصدی این سالن در این شهرستان خبر داد.

هفته مازندران

اولین جشنواره استانی جایزه طراحی با حضور معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، حسن پور دبیر ستاد هفته بزرگداشت مازندران، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد قائمشهر و هنرمندان در قائمشهر برگزار شد.

صفحه1 از20

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار