\فروزان مهر معاون مالی، پشتیبانی و عمرانی قوه قضائیه شد

  • کد خبر: 217602
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه, 19 تیر 1398

استنادنیوز؛ در حکمی از سوی آیت الله رئیسی، فروزان مهر به عنوان  معاون مالی، پشتیبانی و عمرانی قوه قضائیه منصوب شد.

فروزان مهر معاون مالی، پشتیبانی و عمرانی در مراسم معارفه خود ضمن تبریک دهه کرامت طی سخنانی اظهار کرد: خداوند را شاکرم که توفیق خدمت در نهادی بسیار ارزشمند و مهم برای بنده فراهم شد، نهادی که به تعبیر مقام عظمای ولایت؛ تامین کننده سعادت و سلامت جامعه و تمامیت نظام جمهوری اسلامی است.

 
وی افزود: تقارن زمانی این معارفه و حسن نظر و اعتمادی که ریاست قوه قضائیه به بنده داشت با ایام دهه کرامت را به فال نیک می‌گیرم و ضمن تشکر از آیت الله رئیسی، امیدوارم در تعامل و همکاری دو چندان با معاونت‌های قوه قضائیه، بیلان کاری قابل دفاعی را ارائه نمایم که رضایت خداوند متعال و همکاران، بیش از گذشته فراهم کرده باشم.

وی با تشکر از معاون اول قوه قضاییه، آیت الله صدیقی، رئیس دیوان عالی کشور و سایر مسئولان و مهمانان، ادامه داد: بدون شک حضور در جایگاه مدیری شریف و با سابقه برای بنده کار دشواری است؛ اما امیدوار هستم با استفاده از تجارب وی این مسیر را کامل کنم. آشنایی بنده با دکتر کهزادی به مجموعه‌هایی از جمله شورای گفت‌وگوی دولت، بخش خصوصی در کمیسیون ماده ۷۶ و ماده ۱۲ قانون برنامه ششم بر می‌گردد. خاطرم است که نظرات بسیار صائبی را در این جلسات مطرح می‌کردند و به هرحال حذف برخی قوانین زائد و مزاحم باعث شد که زمینه بهبود مستمر محیط کسب و کار بهتر از گذشته فراهم شود.

 
سند تحول قوه قضاییه باید به عنوان قطب نمای حرکتی دستگاه قضا مخصوصا در دوران جدید مورد توجه قرار گیرد/ تاکید بر پیگیری امور بر اساس سه اصل سرعت، دقت و صحت
 
فروزان مهر تصریح کرد: بنده در آن زمان در کسوت معاون وزیر کار و معاون وزیر کشور در خدمت دکتر کهزادی بودم و انصافا خیلی درس گرفتم و در محضر ایشان شاگردی کردیم و اینکه پا جای این بزرگوار می‌گذارم برایم هم جای افتخار و هم بسیار دشوار است.

وی با اشاره به اسناد بالادستی که در جهت اهداف و ماموریت‌های قوه قضاییه متصور است از جمله فصل ۱۱ قانون اساسی، سند چشم انداز ۱۴۰۴، سیاست‌های قضایی، سیاست‌های کلی برنامه ششم و سند تحول قوه قضاییه، ادامه داد: این سند موضوعی است که می‌بایست به عنوان مانیفست و قطب نمای حرکتی قوه قضاییه مخصوصا در دوران جدید مورد توجه قرار گیرد.

 
معاون مالی، پشتیبانی و عمرانی قوه قضاییه بیان داشت: قوه قضاییه در سند چشم انداز به عنوان یک نهاد عدالت گستر، مستقل، مقتدر، کارآمد، تحول گرا و برخوردار از سلامت و اثر گذار در عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و امنیتی معرفی شده است.

وی تصریح کرد: این وظایف می‌طلبد که قوه قضاییه بتواند در ایجاد بستر‌های لازم برای احقاق حقوق عامه و گسترش عدالت، دسترسی آسان مردم به مراجع و خدمات قضایی، پیشرفت فراگیر و متوازن و پایدار کشور و پشتیبانی از این برنامه‌ها و حمایت‌های حقوقی و قضایی و اینکه این حمایت‌ها هدف دار، برنامه محور و برخوردار از مدیریت جهادی باشد، ایفای نقش کند و زمینه ارتقای مستمر کارآمدی را در این مجموعه فراهم نماید و در نهایت با تعامل گسترده با سایر دستگاه‌های اجرایی زمینه کاهش وقوع جرم، کاهش دعاوی و جمعیت کیفری از طریق کاهش عناوین مجرمانه و استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس و کاهش اطاله دادرسی برای مردم فراهم شود.

 
معاون مالی، پشتیبانی و عمرانی قوه قضائیه با اشاره به هشت توصیه‌ مقام معظم رهبری برای سند تحول قوه قضاییه و تاکید معظم له مبنی بر اینکه قوه قضاییه در این تحول باید در تراز گام دوم انقلاب نقش ایفا کند، گفت: تاکید بر برنامه زمانبندی اجرای برنامه تحول، مردمی بودن، انقلابی بودن، فساد ستیزی، گسترش عدل، احیای حقوق عامه، توجه و توسعه عنصر نیروی انسانی صالح در راس عوامل پیشرفت و همکاری سایر قوا از جمله موضوعاتی است که در دوره مدیریت جدید از سوی ریاست قوه قضاییه دنبال می‌شود و در دستور کار قوه است.
 
سند تحول قوه قضاییه باید به عنوان قطب نمای حرکتی دستگاه قضا مخصوصا در دوران جدید مورد توجه قرار گیرد/ تاکید بر پیگیری امور بر اساس سه اصل سرعت، دقت و صحت

وی تصریح کرد: افزایش سرعت و دقت در ارائه خدمات قضایی، تحقق عدالت قضایی  در سطح جامعه، احیای حقوق عامه، ارتقاء کیفیت و کاهش اطاله دادرسی در سطح جامعه، ایجاد فرصت‌های برابر برای دسترسی آحاد مردم به خدمات و همچنین کاهش عناوین مجرمانه تحقق پیدا نخواهد کرد مگر اینکه تمام اهتمام معاونت‌ها و تعاملات آن‌ها به عنوان یک کل بهم پیوسته در درون قوه قضاییه با یک تقسیم کار وظیفه‌ای و منطقی بین این حوزه‌ها مشخص شود.

وی گفت: قطعا حوزه پشتیبانی به عنوان حوزه پشتیبانی کننده بدنه اصلی و تخصصی قوه قضاییه می‌تواند نقش بسیار موثری  ایفا کند، لذا می‌طلبد این حوزه بسیار منعطف و کارا بر اساس سه اصل سرعت، دقت و صحت اقدامات را پیگیری کند و تعامل با سایر حوزه‌های معاونتی داشته باشد.


معاون مالی، پشتیبانی و عمرانی قوه قضائیه در ادامه عنوان کرد: دو معاونت نیروی انسانی و معاونت راهبردی بیشترین ارتباط را با این معاونت دارند و باید جلسات مستمری برای ایجاد تعاملات بین بخشی و حوزه‌ای با این معاونت‌ها داشته باشیم و بتوانیم در حوزه کاری پشتیبانی، توسعه مدیریت و توانمندی سازی را به عنوان هدف بالادستی دراین حوزه دنبال کنیم.
 
وی تاکید کرد: بازمهندسی فرآیند‌های کاری و بهبود ساختار‌ها در حوزه پشتیبانی، کاهش هزینه‌های غیر ضرور اداری، ارتقاء سطح سلامت و توسعه خدمات رفاهی کارکنان و بهبود نظام تامین، تخصیص و مصرف هزینه کرد اعتبارات، کارسنجی واحد‌های زیرمجموعه و ارتقاء دانش و مهارت عمومی در حوزه پشتیبانی و متناسب سازی تشکیلات حوزه‌های معاونت پشتیبانی، شفاف سازی در ارجاع کار‌ها، مناقصات و اقداماتی که در حوزه مالی پشتیبانی صورت خواهد گرفت و به عنوان یکی از برنامه‌های جدی و اصلی بنده خواهد بود.

فروزان مهر در ادامه گفت: موضوع ساختمان‌ها و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام، نوسازی و بهسازی و توسعه و تجهیز ساختمان‌ها و توجه به چیدمان ساختمان‌ها و تعمیرات و مقاوم سازی ساختمان‌ها و تثبیت مالکیت ساختمان و ارائه استاندار‌های لازم برای اینکه دوستان در حوزه آمایش قضایی بتوانند توانمندی‌های لازم را در حوزه پشتیبانی قضایی داشته باشند ضروریاتی است که انشالله در دوره مسئولیتی که به بنده حقیر واگذار شده است با همکاری همکاران ارزشمندم که نیرو‌های متعهدی در این حوزه هستند و در تعاملی که با سایر معاونت‌ها خواهم داشت، دنبال خواهم کرد.


وی خاطرنشان کرد: در شرایط حساس کنونی که زمینه تحریم‌های ظالمانه نظام استکباری جهانی علیه ملت ایرانی روبه تزاید است می‌طلبد رفتار هزینه‌ای مان در حوزه دستگاه‌های اجرایی به گونه‌ای باشد که بتوانیم کمترین دغدغه را برای بدنه اصلی و فعالیت‌های اصلی دستگاه قضایی ایجاد نماییم و پرداخت‌های اجتناب ناپذیر را در اولویت قرار دهیم تا به فضل الهی این شرایط سخت را که طراحی نظام استکبار است، به شایستگی پشت سر بگذاریم.
telegram estenadnews

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار