• نماینده ولی فقیه استان مازندران:

ماه رمضان گناهان را می سوزاند و با پاکی انسان را دوباره متولد می کند

استنادنیوز؛آیت الله نورالله طبرسی در اختتامیه مباحث اخلاق ویژه ماه مبارک رمضان بیان داشت:،ماه رمضان گناهان را می سوزاند و با پاکی انسان را دوباره متولد می کندو در این ماه، مومنین روزه دار از هر گناهی پاکیزه می شود.

آیت الله نورالله طبرسی در اختتامیه مباحث اخلاق ویژه ماه مبارک رمضان در جمع کارکنان سپاه کربلا،ضمن بجا آوردن شکر خدا به واسطه قرار دادن ماه برکت و رحمت رمضان و درک روزهای خاص آن و با آرزوی اینکه جزء مرحومین خداوند در ماه مبارک باشیم نه محرومین گفت: رمضان ماه محاسبه بهاء مومنین است و باید حساب کنیم که به چه میزان آنرا درک کرده و توانسته ایم جبران گذشته نمائیم و مشمول رحمت عامه و خاصه ذات اقدس باری تعالی قرار گیریم.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران افزود: آیا توانسته ایم از برخی اخلاقها، رذائل، پلشتی ها و گناهان خود را نجات داده و با اعمال شایسته درشب های رمضان ذخیره ای برای آخرت جمع کنیم؟ تا خدا ما را به برکت انفاس اولیا الله و اتقیا الله مشمول رحمت خاصه خود کند ؟ ایشان با اشاره به یکی از دو معنای واژه رمضان گفت: رمضان به معنای باران پائیزی است لکن همانگونه که پس از گرمای تابستان و فرا گیری گرد و غبار بر همه عرصه، باران پائیزی موجب شستشو و پاکی زمین و زمان میشود، ماه مبارک رمضان و انجام اعمال آن با درک درست، موجبات پاکی انسان از معصیت،گناهان، پلشتی و رذالت می شود.

آیت الله طبرسی در معنی دوم رمضان آن را زمین سوزان خواند و به نقل از سیدابن طاوس در اقبال افزود: آغاز ماه مبارک رمضان، در واقع اول سال عمر عبادی انسان است، لکن همانگونه که سال قمری، میلادی و شمسی برای حساب و کتاب های دنیوی و روزمره زندگی در جوامع محسوب می شود، ماه رمضان آغاز سال عبادی و الهی است که شب قدر با تقدیر الهی ، سرنوشت یک ساله انسان مومن را رقم می زند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در مازندران ادامه داد: حقیقت سال همان "شب قدر" است که در آن تقدیر امور یک سال آینده مومنین رقم می خورد، لذا با توجه به اینکه در ماه مبارک رمضان قرار می گیریم خداوند متعال بر اعمال مومنین روزه دار نظر انداخته و سرنوشت ها را با آن معیار تعیین می کند.

ایشان با اشاره به اینکه باید قدر این روزها و فرصت ها در ماه مبارک رمضان را برای حفظ دستاوردها و تقدیر یک ساله دانست بیان کرد: ماه رمضان گناهان را می سوزاند و با پاکی انسان را دوباره متولد می کند لذا بر اساس فرامین ائمه معصومین(ع) در این ماه، مومنین روزه دار از هر گناهی پاکیزه شده که رمضان، ماه تطهیر، تزکیه، خودسازی و ارتباط با خدا و ماه میهمانی خدای میزبان است.

خطیب توانمند مازندران با یادآوری اینکه در ماه مبارک رمضان خواب و اعمال مومنین عبادت است، اظهار داشت: در روایت آمده هنگامی که شعله های جهنم با سرعت به طرف گناهکاران حرکت می کند به یکباره چنانکه در برابر سدی قرار گرفته در برابر انسان های روزه دار می ایستد، زیرا روزه، انسان را از خشم آتش جهنم نجات می دهد

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار