آخرین اخبار پزشکی و بهداشتی و توصیه های سلامت

روش جدید برای درمان ناشنوایی

 استناد نیوز- محققان بیمارستان تخصصی چشم و گوش ماساچوست واقع در آمریکا راهکار جدیدی را برای تحریک سلول‌های گوش میانی به منظور تکثیر و تولیدمثل یافتند که نویدبخش روش‌های درمانی جدید برای ناشنوایی است.

تعامل بیمارستان‌های خصوصی با شرکت‌ها باید تقویت شود

استناد نیوز، جان‌بابایی با اشاره به چالش‌ها و مشکلات موجود میان بیمارستان‌ها و شرکت‌ها اظهار کرد: کشور ما در این زمینه نیاز به هماهنگی بیشتری دارد. تعامل بیمارستان‌های خصوصی با شرکت‌ها باید تقویت شود و شرکت‌ها بیماران آنها را تامین کنند.

تغذیه‌ نامناسب و غلط باعث پوکی استخوان می شود/ درمان پوکی استخوان با 15 روش

استناد نیوز، بر اساس آموزه‌های طب سنتی با رعایت تدابیر تغذیه‌ای ساده به‌راحتی می‌توان مانع از ابتلا به پوکی استخوان شد.

قدبلندها در معرض ریسک بالای ابتلا به نارسایی قلبی

استناد نیوز، محققان دریافتند بین قد و ریسک ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی ارتباط قوی ای وجود دارد.

معاون وزیر بهداشت: شناسایی 40 هزار ایرانی مبتلا به ویروس ایدز

استناد نیوز- معاون وزیر بهداشت گفت: تخمین زده می شود که تاکنون ۶۰ هزار نفر در کشور به ویروس ایدز مبتلا شده اند که از این تعداد حدود ۴۰ هزار نفر شناسایی شده و حدود ۱۹ هزار نفر فوت شده اند.

ردپای افراد غیر پزشک در جراحی زیبایی بینی
  • فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت هشدار داد؛

ردپای افراد غیر پزشک در جراحی زیبایی بینی

استناد نیوز، رئیس هفتمین کنگره بین المللی انجمن راینولوژی ایران، نسبت به تبعات ورود افراد غیر متخصص و غیر پزشک به جراحی زیبایی بینی هشدار داد.

ممنوعیت ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان
  • معاون کل وزارت بهداشت تاکید کرد؛

ممنوعیت ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان

استناد نیوز، معاون کل وزارت بهداشت گفت: ممنوعیت ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان، شامل همه داروها و تجهیزات پزشکی بستری می شود.

مدت ماندگاری بوتاکس 6 ماه است!

استناد نیوز، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: مدت ماندگاری بوتاکس بین ۴ تا ۶ ماه است و بعد از آن، عوارض استفاده نادرست از آن از بین می رود. اما در همین مدت هم، مشکلات و عارضه هایی برای او ایجاد می شود.

آغاز زودهنگام موج اول آنفلوانزا در کشور

استناد نیوز- استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه موج اول آنفلوانزا در کشور کمی زودتر از سال های قبل آغاز شده است، گفت: برای اولین بار شیوع آنفلوانزا نسبت به سال های قبل زودتر رخ داده و از شدت بالاتری برخوردار است.

تولید جایگزین پلاستیک با پسماند ماهی

استناد نیوز، محققان دانشگاه ساسکس انگلیس از تولید ماده جدیدی با استفاده از پسماند ماهی خبر داده اند که می تواند جایگزین پلاستیک شود. سازگاری با محیط زیست و انعطاف بالا از مزایای این ماده است.

سهم قاچاق محصولات آرایشی در کشور بالاست
  • رئیس سازمان غذا و دارو مطرح کرد؛

سهم قاچاق محصولات آرایشی در کشور بالاست

استناد نیوز، رئیس سازمان غذا و دارو، گفت: متاسفانه سهم قاچاق این محصولات در کشور خیلی بالا است، به طوری که ۱.۶ میلیارد دلار کالای بهداشتی و آرایشی قاچاق وارد کشور می شود.

درمان "نفخ و بیماری‌های معده" را با چشیدن "نمک" پیش از غذا

استناد نیوز، مصرف نمک به بدن کمک می‌کند تا در برابر جراحت‌های واردشده از حوادث و سایر آسیب‌ها مقاومت کند و خودداری از خوردن نمک طبیعی آسیب‌های فراوانی به بدن انسان می‌زند؛ "چشیدن نمک طبیعی" قبل از تناول غذا و بعد از اتمام غذا در درمان امراض معده بسیار مؤثر است.

ششمین سرطان شایع دنیا پیشرفته اما خاموش

استناد نیوز، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: سرطان تخمدان اکثر مواقع بدون علامت است و نوعی بیماری خاموش به شمار می‌رود، گفت:در اکثر بیماران، زمانی این سرطان کشف می‌شود که بیماری بسیار پیشرفته است.

برای درمان و پیشگیری از سرماخوردگی از  دمنوش ها استفاده کنید

استناد نیوز، برای درمان و پیشگیری از سرماخوردگی از  دمنوش ها استفاده کنید.

بارداری دوقلویی در ظاهری جذاب اما پر مخاطره

استناد نیوز،  یک متخصص زنان، گفت: بارداری دوقلویی یا چندقلویی اگرچه در ظاهر جذاب به نظر می‌رسد، اما ممکن است عوارض جدی برای مادر و جنین‌ها به دنبال داشته باشد.

تحریم ها سلامت بیماران دیالیزی را نشانه گرفته است

استناد نیوز: بیماری های مزمن کلیوی از جمله بیماری های خاموش پیشرونده و برگشت ناپذیری هستند که در صورت تشخیص نا بهنگام و درمان نامناسب، منجر به ایجاد نارسایی کلیه می شوند. پیشرفت این بیماری نیز به دیالیز و پیوند کلیه ختم خواهد شد.

صفحه1 از26

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار