آخرین اخبار پزشکی و بهداشتی و توصیه های سلامت

راهکارهایی برای داشتن یک خواب دلچسب

استناد نیوز،  علاوه بر مدت زمان خواب، کیفیت خواب نیز بسیار مهم است. چرخه خواب از سطوح مختلفی تشکیل شده و خواب عمیق به عنوان مرحله ای که بیشترین بازیابی بدن در آن رخ می دهد، از اهمیتی ویژه برخوردار است.

خار پاشنه را بدون جراحی درمان کنید

استناد نیوز، عضو انجمن فیزیوتراپی ایران گفت: خار پاشنه عارضه‌ای دردناک است که در ۹۰ درصد از موارد با روش‌های غیرجراحی بهبود پیدا می‌کند.

تبلیغات پزشکی در اینستاگرام ساماندهی می شود
  • مدیرکل نظارت سازمان نظام پزشکی مطرح کرد؛

تبلیغات پزشکی در اینستاگرام ساماندهی می شود

استناد نیوز، مدیر کل نظارت سازمان نظام پزشکی، از ساماندهی تبلیغات پزشکی در فضای مجازی و همچنین طبقه بندی تخلفات پزشکی خبر داد.

فواید کاهو در حفظ قوه بینایی و پیشگیری از سرطان

استناد  نیوز، کاهو از گروه سبزیجات پهن برگ است که دارای فواید بسیار موثری است.

مهاجرت سالانه ۶۵۰ پزشک عمومی و متخصص
  • در کنگره تازه های قلب و عروق عنوان شد؛

مهاجرت سالانه ۶۵۰ پزشک عمومی و متخصص

استناد نیوز، رئیس انجمن آترواسکلروز ایران، با عنوان این مطلب که پزشک کم داریم، گفت: این کمبود فقط با افزایش پذیرش دانشجوی پزشکی قابل جبران نیست.

واردات مواد اولیه تولید دارو همچنان اندرخم یک کوچه

استناد نیوز، رئیس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر گفت: متاسفانه به دلیل مشکلات انتقال ارز، در واردات و تهیه مواد اولیه خارجی دارو با مشکل روبرو هستیم.

تشکیل پرونده الکترونیک برای مصرف کنندگان داروی انسولین

استناد نیوز، سازمان تامین اجتماعی از ابتدای سال جاری برای بیماران دیابتیک مصرف کننده انواع انسولین‌های قلمی، نسبت به تشکیل پرونده و اختصاص سهمیه دارو بر اساس دستورالعمل‌های علمی اقدام کرده است.

دخالت آرایشگران در حوزه زیبایی/استفاده از مواد تقلبی و فاسد

استناد نیوز، یک متخصص پوست و مو، گفت: دخالت آرایشگران و افراد غیر پزشک در حوزه زیبایی باعث شده تا تخریب چهره و خطرات جانی در کمین مراجعه کنندگان زیبایی باشد.

تماشای فوتبال برای سلامتی مفید است

استناد نیوز: تحقیقات جدید پژوهشگران نشان می‌دهد تماشای فوتبال برای سلامتی مفید است. بر این اساس حتی اگر علاقه‌مندان فوتبال، تیم خود را در معرض سقوط‌های پی‌درپی ببینند، بازهم تماشای بازی‌ها می‌تواند به‌سلامتی شما کمک کند.

چطور متوجه شویم به «روان‌پزشک» یا «روان‌شناس» نیاز داریم؟

استناد نیوز:یک روان‌‌پزشک درباره اینکه فرد دچار اختلالات روانی چه وقت به روان‌پزشک و چه زمان به روان‌شناس نیاز دارد، توضیح داد.

چگونه عادت مکیدن انگشت و ناخن جویدن کودکان را ترک دهیم؟

استناد نیوز- دکتر امید رضایی: شانس ترک مکیدن انگشتان تا سه سال اول مدرسه برای هر کودک بسیار بالاست، بنابراین بهتر است والدین همه چیز را تا این زمان نادیده بگیرند و توجه مداومی به آن نداشته باشند.

در صورت سوختگی چه کارهایی باید انجام داد؟

استناد نیوز: یکی از تلخ‌ترین تجربه‌هایی که ممکن است در طول زندگی داشته باشید، سوختگی است.

شکایت از پزشکان ۱۰ درصدی رشد داشت

استناد نیوز، معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی، گفت: سالانه حدود ۵ هزار و ۷۰۰ شکایت در دادسرای انتظامی نظام پزشکی کشور ثبت می شود.

ذرات ریزی که تا عمق مغز نفوذ می‌کند!

استناد نیوز، متاسفانه افزایش علاقه مندی افراد به کشیدن قلیان مختص ایران نیست و این علاقه در بسیاری از کشورها در سال‌های اخیر افزایش یافته است و سلامت افراد را به شکل جدی تهدید می‌کند. به همین دلیل توجه محققان به عوارض قلیان بیشتر شده است .

10 نکته برای داشتن زندگی سالم

استناد نیوز، روش ها و شیوه های رسیدن به زندگی سالم کمک می کند تا در مسیر زندگی با نشاط و آرامش بیشتری حرکت کرده و زندگی فردی و اجتماعی موفقی را سپری کنیم.

چرا وقتی مردد هستیم ،سر خود را می خارانیم؟

استناد نیوز، خاراندن سر نمونه ای از رفتاری است که زیست ­شناسان آن را «رفتار جایگزینی» می خوانند.

صفحه 1 از 21

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار