• معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران ـ ساری :

سایه خزان زود هنگام در جنگل ها

استنادنیوز؛محمدرضا جهان آرا، معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران ـ ساری گفت: شاهد خزان زودهنگام در جنگل‌ها هستیم و راهی جز حفظ جنگل‌ها نداریم

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، محمدرضا جهان آرا، معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران ـ ساری گفت: شاهد خزان زودهنگام در جنگل‌ها هستیم و راهی جز حفظ جنگل‌ها نداریم که این مهم مستلزم همکاری تمامی مردم است.

محمدرضا جهان‌آرا اظهار کرد: کاهش بارندگی بیش از یک ماه گذشته تأثیر خود را بر جنگل‌های مازندران برجای گذاشت.

وی با بیان اینکه شرایط‌مان ایده‌آل نیست، افزود: باتوجه به تغییرات اقلیمی شاهد خزان زودهنگام در جنگل‌ها هستیم.

معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران ـ ساری با اشاره به اینکه شوک خشکی بر جنگل‌های استان تاثیرگذار بود، تصریح کرد: اعتقادمان بر این بوده که برگ‌سوزی نیست بلکه خزان زودرس است.

جهان‌آرا اضافه کرد: خزان زودهنگام بر میزان رویش جنگل‌ها تاثیرگذار بوده و موجب کاهش دوایر رشد سالانه شده است.

وی تصریح کرد: آنچه مسلم است جنگل‌ها دارند به ما این هشدار را می‌دهند که شرایط مطلوبی نداریم و از سویی دیگر نیز آفت شب‌پره شمشاد مشکلاتی را در جنگل‌های مازندران به وجود آورده است.

ایشان با بیان اینکه مردم حساس هستند، این حساسیت مردم موجب ایجاد انگیزه جنگل‌بانان می‌شود، اظهار کرد: مردم باید از انجام اقداماتی که موجب تخریب در جنگل‌ها می‌شوند پرهیز کنند.

جهان‌آرا با اعلام اینکه جنگل یک اکوسیستم زنده است و موجودات درون جنگل حق حیات دارند، بیان کرد: پرهیز از رهاسازی زباله، آتش‌سوزی و یا خودداری در هر مکانی از جنگل‌ها مورد تأکید است که لازم است مردم به این توصیه‌ها توجه کنند.

وی در پایان گفت: راهی جز حفظ جنگل‌ها نداریم که این مهم مستلزم همکاری تمامی مردم است.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
  • ابلى

    شما كه خودتون بيشتر از خشكسالى به جنگل اسيب ميزنين يه نگاه گذرا به جنگلهاى منطقه ما رامسر بخصوص اربه كله كه بياندازين مشاهده ميكنين چه برجهاى با مجوز شهردارى اونجا ساحته اند بعد شما مدعى هستين كه نگران جنگل هستين مارو چى فرض كردين

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار