وضعیت آب و هوا در سیزده بدر و تعطیلات نوروز 96

آخرین اخبار آب و هوا برای کسانی که در ایام تعطیلات نوروز 96 قصد مسافرت به شهر های دیگر را دارند از اهمیت بالایی برخوردار است  به همین منظور سازمان هواشناسی که وظیفه پیش بینی آب و هوا را در کشور ما بر عهده دارد طی اطلاعیه وضع آب و هوا در نوروز 96 را شرح دادند .

 

به گزارش استناد نیوز ، داوود پرهیزکار در آخرین نشست خبری سال 95 آینده‌نگری شرایط جوی کشور طی دو هفته آینده را ارائه کرد و گفت: در ایام باقیمانده از اسفند تا نیمه اول فروردین شاهد دو سامانه بارشی خواهیم بود که وارد ایران می‌شوند و سامانه‌های فعالی خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه سامانه بارشی اول امروز (چهارشنبه 25 اسفند) از غرب کشور وارد می‌شود، اظهار کرد: این سامانه به تدریج در سطح کشور بارش‌هایی را نمایان خواهد کرد. بیشتر فعالیت‌های بارشی این سامانه در روزهای یکشنبه و دوشنبه 29 و 30 اسفند خواهد بود.

رییس سازمان هواشناسی تاکید کرد: پیش‌بینی می‌شود بیشینه بارشی روی استان‌های غربی کشور شامل کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر، خوزستان، لرستان، ایلام تا کرمانشاه باشد. احتمال دارد بارش‌ها در برخی نقاط این استان‌ها به بیش از 50 میلی‌متر برسد.

پرهیزکار با اشاره به اینکه این سامانه تا روز دوم فروردین فعال است و سپس از کشور خارج می‌شود، گفت: از روز سوم فروردین تا روز هشت فروردین 96 شرایطی پایدار در اکثر نقاط کشور پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه سامانه دوم بارشی روز 8 فروردین وارد کشور خواهد شد، افزود: سامانه دوم هم رطوبت خوبی را نشان می‌دهد و بیشتر نقاط را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این سامانه تا روز 11 فروردین فعال خواهد بود و سپس از شمال شرق کشور خارج خواهد شد. عمده فعالیت سامانه دوم بارشی در روزهای 9 و 10 فروردین خواهد بود.

رییس سازمان هواشناسی اظهار کرد: روزهای 12 و 13 فروردین شرایط برای کل کشور پایدار خواهد بود و هوای آفتابی برای بیشتر نقاط پیش‌بینی می‌شود.

 

در آخرین بررسی های صورت گرفته روی نقشه های هواشناسی مشخص شد روزهای 12 و 13 فروردین 96 در بسیاری از مناطق بخصوص در شمال کشور شاهد بارش باران خواهیم بود.

برای آگاهی از شرایط آب و هوایی استانها در سایت جستجو نمایید

مطالب مرتبط:

سیزده بدر در تهران هوا چطور است؟

پیش بینی وضعیت آب و هوای تبریز در سه روز آینده تا سیزده بدر

وضعیت آب و هوای رشت و استان گیلان در سیزده بدر چگونه است؟

پیش بینی وضعیت آب و هوای مشهد در روز 13 فروردین / هوای سرد مشهد در سیزده بدر

پیش بینی وضعیت آب و هوای اصفهان در سیزده بدر / 13 فروردین در اصفهان کاملا آفتابی است

پیش بینی آب و هوای چالوس در سیزده بدر و هفته دوم نوروز

پیش بینی وضعیت آب و هوای ساری تا سیزده بدر

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
 • محمد,عرفان,عراقی

  وضعیت,اب,وهوای,کیاسر,در,سیزده,بدر, میخواهم

 • مهديس

  چه خوب!
  ما سيزده به در داريم ميريم رامسر ?

 • ....

  الکی میگن

 • یه هموطن

  خخخ سیزده بدر رعد برق شدید بارون میاد خخ

 • حسین سپهری ۱۹۸۷hogog

  سلام

 • شهریار

  کلا هر سال تاسوعا.عاشورا.سیزده بدر بارون میاد.اها چهارشنبه سوری رو یادم رفت که کلا از وقتی من به دنیا اومدم بارونه.مازندران که اینطوریه بقیه رو نمیدونم...

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار