• رئیس سابق اف بی آی؛

اصرار به ادامه تحقیقات تعامل ستاد ترامپ با روسیه عامل اخراجم بود / ترامپ یک دروغگو است

رئیس سابق پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) که برای ادای توضیحاتی به کنگره رفته بود، بارها رئیس‌جمهور این کشور را به دروغ‌گویی متهم کرد.

به گزارش ایسنا، جیمز کومی، رئیس سابق پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) در ادای توضیحاتی در کنگره گفت که دونالد ترامپ پیوسته از او تعریف می‌کرد و اخراج شدنش برای وی قابل درک نبود.

کومی تصریح کرد، ترامپ پس از اخراجش به او و اف‌بی‌آی افترا زده است.

او درباره اظهارات ترامپ گفت: آنها دروغ بودند، به همین سادگی.

دونالد ترامپ حدود یک ماه پیش جیمز کومی را به اتهام عملکرد نامطلوبش در رسیدگی به ماجرای جنجالی ایمیل‌های هیلاری کلینتون اخراج کرد.

دموکرات‌ها می گویند که دلیل اصلی اخراج کومی، اصرارش به ادامه تحقیقات درباره اتهام تعاملات سری ستاد انتخاباتی ترامپ با روسیه بوده است.

جیمز کومی در پاسخ به این سوال که چرا تمام جلسات و مکالمات با ترامپ را صورت‌جلسه کرده، گفت که او در این ملاقات‌ها تنها بوده و نگران این بود که ترامپ احتمالا درباره محتوای این نشست‌ها دروغ بگوید.

کومی افزود، می‌دانسته احتمالا روزی برای دفاع از خود و اف‌بی‌آی به این یادداشت‌ها نیاز خواهد داشت.

رئیس برکنار شده اف‌بی‌آی خاطرنشان کرد، دونالد ترامپ مستقیما از او درخواست نکرده بود تا تحقیقات درباره ادعای مربوط به مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ را متوقف کند.

جیمز کومی همچنین تصریح کرد، فهمیده که ترامپ درصدد است تا او را ترغیب کند تا تحقیق درباره مایکل فلن را متوقف کند؛ هرچند که مستقیما این درخواست را از او نکرده است.

کومی اضافه کرد که یکی از گفت‌وگوهایش با رئیس‌جمهور آمریکا درباره مایکل فلن او را متعجب کرد.

مایکل فلن در چند هفته نخست ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ مشاور امنیت ملی او بود. پس از آن که فاش شد فلن درباره تحریم‌های آمریکا علیه روسیه با سفیر این کشور در واشنگتن صحبت کرده و اطلاعات نادرستی راجع به موضوع صحبت‌هایش به معاون ترامپ داده، از کار برکنار شد.

پس از اظهارات رئیس سابق اف‌بی‌آی در کنگره، مارک کاسوویتز، وکیل ترامپ اعلام کرد که رئیس‌جمهور هرگز به کومی نگفته است که "من وفاداری می‌خواهم، من انتظار وفاداری دارم."

او خاطرنشان کرد، رئیس‌جمهور آمریکا هرگز نخواسته است که تحقیقات اف‌بی‌آی را متوقف کند.

وکیل ترامپ اظهار کرد، می‌توان کومی را برای درز دادن اطلاعات تحت پیگرد قرار داد.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار