• ولادمیر پوتین:

باید برای مناقشه «جزایر کوریل» یک راه حل یافت شود / آتش بس در کل سوریه گام بعدی است

  • کد خبر: 21499
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: جمعه, 26 آذر 1395

پوتین که با نخست وزیر ژاپن دیدار کرده بود در نشست خبری بعد از این دیدار در مورد مسائل مختلف از جمله پیروزی حلب و شرایط سوریه به صحبت پرداخت

به گزارش استناد نیوز، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در کنفرانسی مطبوعاتی پس از دیدارش با شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن گفت: ما مذاکرات سازنده‌ای درباره روابط روسیه و ژاپن داشتیم. نزدیکی مواضع روسیه و ژاپن امنیت و ثبات را در سطح بین المللی به همراه خواهد داشت.

 

مرد اول روسیه در مورد سوریه گفت: مرحله آتی در سوریه تلاش برای تحقق آتش‌بس در سرتاسر کشور خواهد بود. احتمالا مذاکرات قریب الوقوعی در قزاقستان با مخالفان سوریه خواهیم داشت. این مذاکرات در راستای نشست ژنو خواهد بود.

 

پوتین گفت: ترکیه متعهد شده که به خروج افراد مسلح از حلب به خاطر حفظ جان غیرنظامیان کمک کند. من با رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه درباره انجام مذاکرات جدیدی پیرامون سوریه در قزاقستان توافق کردم اما باید بگویم این مذاکرات جایگزین مذاکرات ژنو نخواهد بود.

 

رئیس جمهور روسیه افزود: آنچه در شهر باستانی تدمر سوریه رخ داد نشان دهنده تناقض در مواضع ائتلاف بین المللی و عدم هماهنگی این ائتلاف با سوریه و روسیه است. ما به ارتش سوریه درباره انتقال به مرحله بازسازی حلب و دیگر مناطق این کشور اعتماد داریم.

 

وی همچنین در سخنانش که بعد از دیدار امروز با شینزو آبه مطرح شد خاطر نشان کرد که باید برای مناقشه ارضی بر سر چهار جزیره مشهور به جزایر کوریل یک راه حل یافت شود. روسیه ممکن است قوانین سفر شهروندان ژاپنی به جزایر مورد مناقشه میان دو کشور در اقیانوس آرام را تسهیل کند.

 

رئیس جمهور روسیه همچنین به خبرنگاران گفت که با آبه درباره وضعیت شبه جزیره کره نیز گفت‌وگو کرده است و از آبه برای سفر به روسیه دعوت کرد.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار