ماموریت کمیسیون روانشناسی کمیته ملی المپیک چیست؟

  • کد خبر: 216078
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: یکشنبه, 19 اسفند 1397

استنادنیوز؛ رییس کمیسیون روانشناسی کمیته ملی المپیک گفت: با تشکیل این کمیسیون سعی داریم جایگاه روان شناسی را در بین تیم‌های ورزشی پررنگ‌تر و فدراسیون ها را برای استفاده از خدمات روانشناسی در کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو تشویق کنیم.

دکتر محمد کاظم واعظ موسوی ، درباره‌ی اهداف اصلی تشکیل کمیسیون روانشناسی کمیته ملی المپیک اظهار کرد: کمیسیون روان شناسی کمیته ملی المپیک با حمایت‌های رئیس کمیته ملی المپیک و با هدف پشتیبانی روان شناختی از ورزشکاران تیم‌های ملی که در رقابت‌های المپیکی شرکت می‌کنند، چند ماهی است که شکل گرفته و تلاش بر این است تا از طریق این کمیسیون سطح برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌ها در زمینه‌ی روان شناسی ارتقا و به دامنه‌ی وسیع‌تری گسترش پیدا کند. البته مجری تصمیمات این کمیسیون آکادمی ملی المپیک است و طی ۴ جلسه‌ای که از زمان شکل‌گیری این کمیسیون تا به الان داشتیم، تصمیمات مهمی پیرامون اینکه چگونه سیاست‌گذاری کنیم تا پشتیبانی روانشناختی خوبی از تیم‌های ملی داشته باشیم و اینکه چگونه فدراسیون‌ها را برای استفاده از خدمات روانشناسی تشویق کنیم.

وی با بیان اینکه ما نمی‌توانیم فدراسیون‌ها را مجبور کنیم تا از خدمات روانشناسی استفاده نمایند، گفت: سعی داریم لیستی از نخبگان روانشناسی ورزشی را تهیه کنیم تا فدراسیون‌هایی که تمایل به استفاده از خدمات روان شناسی هستند به آنها معرفی کنیم تا سراغ افراد شایسته و تبحر در این زمینه بروند، نه اینکه فدراسیون‌ها از خدمات هر فردی تحت عنوان روان شناس بهره بگیرند و در آینده مشکلاتی برای آنها ایجاد شود.

واعظ موسوی اضافه کرد: در سال آینده تمام تصمیمات گرفته شده در این کمیسیون اجرایی خواهد شد، به طوری که با سرکشی به اردوهای تیم‌های ملی که خود را برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو آماده می‌کنند، عملکرد تیم‌ها را با توجه به خدمات روانشناسی ارزیابی و برای هر تیمی که نیاز به استفاده از این خدمات باشد، روانشناس ورزشی اعزام خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون روانشناسی کمیته ملی المپیک تصریح کرد: تلاش کمیسیون بر این است که فدراسیون‌ها را نسبت به استفاده از خدمات روانشناسی در رویدادهای مهم آگاه کند تا خود برای استفاده از این خدمات تصمیم نهایی را بگیرند. البته تصور من بر این است که در حال حاضر فدراسیون‌ها نسبت به استفاده از خدمات روان شناسی نسبت به گذشته راغب‌تر هستند و دید مثبتی نسبت به این مساله دارند.

وی در پایان در خصوص جایگاه روانشناسی در بین تیم‌های ورزشی گفت: مأموریت اصلی این کمیسیون پررنگ کردن جایگاه روانشناسی در بین تیم‌های ورزشی است تا فدراسیون‌ها نه به اجبار بلکه به خاطر احساس نیازی که برای حضور روانشناس دارند، از خدمات روان شناسی بهره بگیرند. امیدوارم که در سال آینده به نتایج بهتری در خصوص حضور متخصصان روانشناس در بین تیم‌های ورزشی دست پیدا کنیم.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار