خبر عجیب فدراسیون جهانی جودو درباره ایران

  • کد خبر: 216613
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: یکشنبه, 22 ارديبهشت 1398

استنادنیوز؛ ایران هیچگاه رژیم صهیونیستی را به عنوان یک کشور به رسمیت نشناخته و دستگاه ورزش شامل وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک و فدراسیون‌های ورزشی از سیاست‌های عالی و کلان نظام پیروی و تبعیت می‌کنند.

فدراسیون جهانی جودو در خبری عجیب نامه کمیته ملی المپیک ایران درباره موضوع عدم رویارویی ورزشکاران ایرانی با ورزشکاران اسرائیل را به عنوان یک اتفاق بزرگ قلمداد کرد و آن را تعبیر به این موضوع کرده که دستگاه ورزش ایران و کمیته ملی المپیک موضوع رویایی ورزشکاران ایران با اسرائیل را پذیرفته اند و از آن به عنوان «توافق قرن» یاد کرد.


در حالیکه در نامه ارسالی کمیته ملی المپیک به فدراسیون جهانی مطلقاً به چنین اتفاقی اشاره نشده است.

در نامه کمیته ملی المپیک ایران که با امضای رضا صالحی امیری رئیس کمیته و آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو خطاب به مارکوس ویزر رئیس فدراسیون جهانی جودو در ۸ می ۲۱۹ نوشته شده و رونوشت آن به توماس باخ رئیس کمیته ملی المپیک ارسال شده، صراحتاً اشاره شده فدراسیون جودو و کمیته ملی المپیک ایران به منشور المپیک پایبند است و از از آن تبعیت می‌کند. آنچه به نوعی جزو شعارها و اهداف کمیته ملی المپیک به شمار می‌رود و نکته تازه ای نیست.

در این نامه اشاره شده که ایران هر گونه تبعیض نژادی و قومیتی را نفی می‌کند که این نکته نیز جزو قوانین المپیک و اهداف کمیته ملی المپیک به شمار می‌رود. ورزش ایران با هر حریف و کشوری در چارچوب ورزش مسابقه می‌دهد اما نکته مهم اینجاست که ایران هیچگاه اسرائیل را به عنوان یک کشور به رسمیت نشناخته و دستگاه ورزش شامل وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک و فدراسیون‌های ورزشی از سیاست‌های عالی و کلان نظام پیروی و تبعیت می‌کنند که در این زمینه همیشه با اقتدار موضع خود را روشن کرده و آن عدم به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی در همه عرصه هاست.

سیاست‌های کلی و کلان نظام در طول ۴۰ سال گذشته هیچگاه رژیم صهیونیستی را به رسمیت نشناخته اند و این یک قانون کلی و پابرجا در همه حوزه‌ها و زمینه‌ها از جمله ورزش است.

فراموش نکنیم که دستگاه ورزش یعنی وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک هیچگاه نهاد قانونگذار نیستند و به سیاست‌های کلی نظام همیشه پایبند و تابع خواهند بود.

منبع: فارس
telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار