• دکتر زهرا نهبندانی

توصیه هایی برای جلوگیری از ابتلا به تب کریمه کنگو / گوشت و جیگر تازه نخورید

رییس گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت خراسان رضوی: شهروندان به منظور پیشگیری از تب کریمه کنگو از خرید و ذبح دام در منازل به ویژه در حاشیه شهر خودداری کنند.

به گزارش استناد نیوز به نقل از سلامت نیوز ، دکتر زهرا نهبندانی با بیان اینکه بررسی‌های اپیدمیولوژیک بیماری CCHF یا تب خونریزی دهنده کریمه کنگو طی سال‌های گذشته در ایران نشانگر وقوع بیماری همزمان با افزایش دما و فصل فعالیت «کنه هیالوما» در نقاط مختلف کشور است، خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام مرکز مدیریت بیمای‌های وزارت بهداشت در فروردین امسال طغیان (بروز خارج از انتظار ) این بیماری در یکی از استان‌های مرزی کشور رخ داده است.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد،وی تاکید کرد: در پی اعلام طغیان اقدامات لازم در پیشگیری از شیوع آلودگی دام‌ها و ورود دام غیر مجاز توسط دامپزشکی و مراجع ذیربط تشدید شد.

رئیس گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت خراسان رضوی افزود: همچنین در زمینه پیشگیری از بروز بیماری در انسان با تشدید نظام مراقبت بیماری CCHF نیز آموزش و مکاتبات لازم ، ابلاغ مجدد دستورالعمل‌ها و تاکید بر رعایت احتیاطات استاندارد توسط پرسنل بهداشتی درمانی صورت گرفت.

دکتر نهبندانی با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی و خودداری از ذبح دام در منازل خاطرنشان کرد: کشتار دام باید فقط در کشتارگاه‌های مجاز و تحت نظارت دامپزشکی صورت گیرد و پس از طی پیش سرد فرآورده‌های گوشتی به بازار عرضه شود.

وی به شهروندان توصیه کرد: از خوردن گوشت یا جگر تازه خام، نیم پخته به صورت جدی خودداری شود.

 

رئیس گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت خراسان رضوی افزود: استفاده از جگر ، قلب و کلیه باید بعد از طی پیش سرد (گذشت ۴۸ ساعت از ذبح و نگهداری در دمای صفر تا ۴ درجه سانتی گراد) صورت گیرد.

دکتر نهبندانی با تاکید بر خودداری از تردد در مکان‌های کشتار غیر مجاز، اظهار کرد: استفاده از لاشه‌های گوشت باید بعد از طی پیش سرد ( گذشت ۲۴ ساعت از ذبح و نگهداری در دمای صفر تا ۴ درجه سانتی گراد) صورت گیرد.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار