• لاریجانی رئیس ماند

ترکیب کامل هیئت رئیسه در سال دوم مجلس دهم و مقایسه با سال اول / شکست فراکسیون امید با حفظ دو کرسی مهم

در جلسه علنی صبح امروز چهارشنبه، 10 خرداد ماه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای هیات رییسه را برای سال دوم فعالیت مجلس دهم انتخاب کردند که این انتخاب چند تغییر نسبت به هیئت رئیسه سال اول دارد.

به گزارش استناد نیوز، در انتخابات هیات رییسه برای سال دوم فعالیت مجلس، علی لاریجانی تنها کاندیدای ریاست مجلس بود که با کسب ۲۰۴ رای، رئیس مجلس ماند.

نمایندگان همچنین از بین علی مطهری، مسعود پزشکیان، هادی قوامی و حمیدرضا حاجی بابایی، مجددا مسعود پزشکیان و علی مطهری را به ترتیب با ۱۷۹ و ۱۶۳ رای به عنوان نواب رییس اول و دوم مجلس انتخاب کردند و دو کرسی مهم مجلس در اختیار فراکسیون امید باقی ماند.

 

در ادامه احمد امیرآبادی فراهانی، فریده اولادقباد، اکبر رنجبرزاده، محمدحسین فرهنگی، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، غلامرضا کاتب، محمدعلی وکیلی و علی اصغر یوسف‌نژاد برای سمت دبیری هیات رئیسه اعلام کاندیداتوری کردند که از این بین اکبر رنجبرزاده، محمدحسین فرهنگی، امیرحسین قاضی زاده هاشمی، غلامرضا کاتب، محمدعلی وکیلی و احمد امیرآبادی فراهانی به عنوان ۶ دبیر هیات رییسه انتخاب شدند.

پیش از این علی اصغر یوسف‌نژاد در سمت دبیری هیات رییسه حضور داشت که با رای امروز مجلس محمدحسین فرهنگی جایگزین وی شد و اولین شکست فراکسیون امید رقم خورد.

 

همچنین بهروز نعمتی، محمد قسیم عثمانی، رسول خضری، محمد آشوری، مجید ناصری نژاد، اسدالله عباسی، محمد محمودی شاه نشین و محمد فیضی برای سمت کارپردازی(ناظر) هیات رییسه مجلس کاندیدا شدند که نمایندگان محمد آشوری، بهروز نعمتی و اسدالله عباسی را به عنوان سه ناظر هیات رییسه انتخاب کردند.

در ترکیب هیات رییسه سال اول مجلس محمدقسیم عثمانی یکی از سه ناظر هیات رییسه بود که با رای نمایندگان اسدالله عباسی جایگزین وی شد. گفتنی است محمد قسیم عثمانی از فراکسیون امید و عباسی از فراکسیون ولایت است.

بر این اساس ترکیب ۱۲ نفره هیات رییسه مجلس با دو تغییر نسبت به سال اول فعالیت مجلس دهم شکل گرفت.

 

در جدول زیر گرایش سیاسی اعضای جدید هیات رییسه در سال دوم و نفرات هیات رییسه سال اول مجلس دهم آمده است:

هیات رئیسه سال دوم مجلس دهم

هیئت رئیسه مجلس سال دوم

هیئت رئیسه سال اوا مجلس دهم

هیات رئیسه سال اول مجلس دهم

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار