• مذاکره برای کاهش تولید

کاهش قیمت نفت و تلاش اعضای اوپک برای مقابله با نفت آمریکا

ایران و دیگر اعضای اوپک در حال مذاکره هستند تا حجم کاهش تولید نفت را بیشتر کنند تا با مازاد تولید نفت آمریکا مقابله کرده و قیمت نفت افزایش یابد

به گزارش استناد نیوز، قیمت نفت در بازارهای جهانی از ابتدای سال تاکنون 12 درصد کاهش یافته است که دلیل اصلی آن افزایش میزان تولید نفت و عرضه آن به بازار توسط آمریکا است.
این افزایش تولید نفت آمریکا به نوعی در تقابل با کشورهای تولیدکننده نفت اوپک است که سال گذشته توافق کردند که از ابتدای سال 2017 میلادی به مدت شش ماه تولید نفت را روزانه 1.8 میلیون بشکه کاهش دهند. در 25 می نیز این توافق را برای 9 ماه دیگر تمدید کردند.

روز گذشته قیمت نفت برنت به کمتر از 46 دلار رسید، در عین حال زنگنه وزیر نفت ایران هم با تأیید این موضوع گفته است کشورهای تولیدکننده به دنبال کاهش عرضه مازاد در بازار هستند که این عرضه بیشتر اکنون قیمت را به کمتر از 50 دلار رسانده است. آمریکا 900 هزار بشکه نفت بیشتری را به بازار عرضه می‌کند که افزایش تولید نفت آمریکا تأثیر بیشتری را در کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی داشته است.

وزیر نفت ایران خبر داد: ما در حال تلاشی دشوار برای تصمیم گیری و بحث با دیگر اعضای اوپک برای کاهش بیشتر تولید هستیم.

عربستان و روسیه کشورهای تولیدکننده نفت را برای تمدید توافق اوپک تا مارس 2018 هماهنگ کردند، اما به رغم اجرای کامل توافق اوپک، هنوز قیمت در بازارهای جهانی افزایشی نیافته است.

 

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار