دستمزد و ظرفیت حقوق‌ کارگران باید واقعی و متناسب با کار پرداخت شود

استنادنیوز؛ نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس گفت:دستمزد و ظرفیت حقوق‌ کارگران باید واقعی و متناسب با کار پرداخت شود.

علی بختیار  در بازدید از یک کارخانه لبنی، اظهار کرد: کارگران و کارفرمایان با تلاش و کوشش و سخت‌کوشی در جهت توسعه و پیشرفت کشور کار می‌کنند.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس گفت: اگر می‌خواهیم به جایگاه توسعه‌یافتگی در کشور برسیم باید روز به روز فرهنگ کار و تلاش را تقویت کنیم، البته در کنار تقویت فرهنگ کار و تلاش حتماً معیشت، دستمزد و ظرفیت حقوق‌ها را باید واقعی و متناسب با کار پرداخت کنیم.

وی ادامه داد: در این راستا کمیسیون اجتماعی مجلس در حال پیگیری است و در فراکسیون تولید و اشتغال مجلس هفته گذشته با وزیر کار جلسه‌ای داشتیم، همچنین با وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه در محل سازمان برنامه و بودجه جلسه‌ای برای پرداخت حقوق واقعی برگزار شد تا در یک دوره پنج یا ده ساله انجام شود و دولت نیز باید در این جهت همراه باشد.

بختیار ابراز کرد: در شهرستان با استفاده از پتانسیل‌ها در کمک به شرکت‌های صنعتی با دعوت از کمیسیون صنایع و اقتصادی مجلس از این شرکت‌ها بازدید شد تا ظرفیت‌ها را در شرکت‌ها بالا برده و شرکت‌های نیمه فعال و تعطیل را به بنگاه اقتصادی پویا و فعال برسانیم، باید همه در این زمینه در داخل شهرستان که قطعاً روحیه همگرائی است تلاش شود.

 وی اضافه کرد: اگر کارخانجات لبنی که غیرفعال هستند با یک برند تولید داشته باشند و از تمام ظرفیت‌های خالی استفاده شود و با یک الگو  به صورت روزانه مدیریت شوند بازار فروش صرفاً در منطقه و حتی در بازار صادرات می‌تواند موفق شود.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس با بیان این‌که در حمایت از صنعت مرغداری‌های گلپایگان با تلاش انجام شده به واحدهای پروانه‌دار و غیر پروانه‌دار غرامت تلفات ناشی از خسارت آنفلوانزای پرندگان پرداخت شد، عنوان کرد: افزایش صنایع لبنی به این معنا نیست که کارخانه جدید ایجاد شود بلکه باید از ظرفیت‌های خالی موجود استفاده شود.

بختیار با بیان این‌که سال گذشته در فراکسیون تولید و اشتغال یک و نیم میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی اعتبار تخصیص داده شده است، اذعان کرد: برای سال 97 نیز 6 هزار میلیارد دلار منابع با نرخ سود 6 درصد تخصیص داده شد که تاکنون 25 درصد آن اختصاص داده شد و همچنین یک و نیم میلیارد دلار آن نیز برای مشکل سرمایه در گردش در شهرستان‌ها‌ در نظر گرفته شده است.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار