• استاندار گیلان عنوان کرد:

پیگیری اعتبار ویژه برای جبران خسارت سیل اخیر گیلان

استنادنیوز؛استاندار گیلان در نشست با معاون رییس جمهور اعتبار ویژه برای ترمیم آسیب ها و جبران خسارت های وارده به روستای کاکرود درخواست شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، استاندار گیلان با آیت‌الله سیدعلی حسینی اشکوری نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار دکتر مصطفی سالاری با اشاره به سیلاب روستای کاکرود در روزهای اخیر اظهار داشت: در جهت امدادرسانی به موقع و رفع خطرات احتمالی از ساعات ابتدایی ،تمامی دستگاه های حوزه مدیریت بحران استان آماده به کار شدند.

وی با بیان اینکه نشست های متعدد در استانداری و شهرستان رودسر برای بررسی ابعاد این موضوع و خدمات رسانی به حادثه دیدگان برگزار شده،تصریح کرد: با اولویت قرار دادن عملیات جستجو برای یافتن مفقودان و خودروهای آسیب دیده، هماهنگی های لازم برای اعزام تیم های تجسس از هلال احمر،سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی انجام شد.

سالاری به نشست خود با دکتر نوبخت معاون رییس جمهور با هدف انعکاس ابعاد حادثه و میزان خسارات در منطقه اشاره کرد و افزود:درخواست اعتبار ویژه برای ترمیم آسیب ها و جبران خسارت های وارده در این نشست مطرح گردید.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به تشکیل 49 کمیته اجرایی به منظور پیشبرد اهداف توسعه محور استان ، خاطر نشان کرد: موضوعات فنی و تخصصی هر بخش در این کمیته ها بررسی می شود تا علاوه بر رونق اقتصادی،اشتغال بومی را محقق نماید.

وی مبارزه با قاچاق کالا و ارز را عاملی موثر در رفع بحران های اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار خواند و گفت:بهره گیری از ظرفیت های طبیعی استان نیز از مهمترین راهکارهای توسعه استان است.

سالاری تصریح کرد: جاذبه هایی همچون آب بندان ها،پوشش گیاهی و تنوع فرهنگی خود زیرساخت طبیعی به شمار می آید که در صورت توجه به آن موجب افزایش میزان ورودی مسافر و رشد درآمد حاصل از گردشگری می شود.

وی کشاورزی در گیلان را نیازمند نگاهی علمی خواند و افزود:توجه به صنایع بسته بندی در حوزه های زیرمجموعه کشاورزی استان همچون برنج،چای،کیوی،مرکبات ، گیاهان دارویی و... یک ضرورت است.

استاندار گیلان در پایان از پیگیری های آیت‌الله سیدعلی حسینی اشکوری نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان تقدیر نمود.

آیت‌الله سیدعلی حسینی اشکوری نیز در ادامه با اشاره به حادثه سیلاب اخیر در روستای کاکرود شهرستان رودسر بر لزوم اهتمام ویژه برای رفع آسیب های موجود در منطقه تاکید نمود.

وی اقدامات درحال انجام برای خدمت‌رسانی و رفع مشکلات مناطق سیل‌زده را مطلوب ارزیابی کرد و افزود:از مسئولان می‌خواهم که تا اتمام عملیات در این مناطق حضور داشته و دلسوزانه خدمت رسانی نمایند.

اشکوری با قدردانی از استاندار و سایر مدیران گیلان که علاوه بر حضور در منطقه ،از ساعات ابتدایی نسبت به رفع مشکل تلاش نمودند گفت:همدلی با حادثه دیدگان و تامین نیازمندی های ضروری آنها اقدامی خداپسندانه است.

وی همچنین به موضوعات توسعه محور گیلان اشاره کرد و با تاکید بر نقش نیروی انسانی متعهد و متخصص در پیشبرد اهداف نظام خاطرنشان کرد:بهره گیری از توان اجرایی افراد کارآمد موجب اعتلای استان می شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری ظرفیت های گیلان راعامل توسعه و پیشرفت استان خواند و افزود: با تکیه بر ظرفیت های طبیعی و گردشگری باید رونق اقتصادی گیلان را محقق نمود و الزامات فرهنگی و توجه به شئونات اسلامی را در اجرای طرح ها مورد توجه قرار داد.

وی به بیان برخی مشکلات اجتماعی پرداخت و معضلات این بخش را عامل بسیاری از ناهنجاری ها در جامعه خواند.

اشکوری در ادامه به مشکلات برخی از کارخانه های استان اشاره کرد و واحدهای تولیدی را عامل رونق اقتصادی،اشتغال و کاهش آسیب های اجتماعی خواند.

وی در پایان خواستار تعامل بیشتر مدیران استانی و نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی شد و خاطرنشان کرد:این هم افزایی می تواند موجب جذب بیشتر اعتبارات و امکانات برای رفع چالش های استانی شود.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار