• رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد:

دانشگاه علوم پزشکی مازندران جزو ۱۰ دانشگاه برتر جهان اسلام/امضاء تفاهم نامه با دانشگاه های روسیه و فرانسه

دکتر موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از انتخاب دانشگاه علوم پزشکی مازندران بعنوان۱۰ دانشگاه برتر در میان دانشگاه های علوم پزشکی کشور خبر داد

دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از انتخاب دانشگاه علوم پزشکی مازندران بعنوان۱۰ دانشگاه برتر در میان دانشگاه های علوم پزشکی کشور خبر داد و اظهار کرد: به گزارش پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، ۱۸۲ دانشگاه کشور در این ارزیابی حضور داشتند و تحت ۲۶ شاخص رتبه بندی شدند.

وی با اشاره به اینکه در رتبه داخلی، رتبه نهم را کسب کردیم، اضافه کرد: این موفقیت، پتانسیل بالای دانشگاه و پیشرو بودن در فعالیت ها را نشان مي دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه در گذشته رقیب اصلی کشورمان مان در گزارش های پایگاه استنادی علوم جهان اسلام  دانشگاه های ترکيه و مصر بودند، خاطرنشان کرد: مصر را سالها پيش پشت سر گذاشتيم و هم اکنون با پشت سر گذاشتن ترکيه توانستيم جزو دانشگاه هاي برتر جهان اسلام قرار بگيريم.

امضاء تفاهم نامه با دانشگاه های روسیه و فرانسه

دکتر موسوی یادآور شد: متاسفانه دانشگاه های موجود در استان ها تجمیع نیستند و ظرفیت هایشان جداگانه بررسی می شود درحالیکه ظرفيت هاي دانشگاهي در کشورهاي ديگر بصورت تجميع است.

وی از تعامل دانشگاه علوم پزشکی مازندران با دانشگاه های فرانسه و روسیه خبر داد و افزود: هیات هایی به کشورهای مذکور اعزام کردیم و درصد انعقاد تفاهم نامه هستیم تا اقدامات مشترکي را انجام دهيم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: در تلاش هستیم تیپ دانشگاه را از تیپ دو به یک ارتقا دهیم و در این زمینه اقداماتی را انجام داديم.

نقاط ضعف پزشک خانواده رفع می شود

دکتر موسوی در رابطه با پزشک خانواده گفت: با همکاری وزارت بهداشت در حال رفع نقاط ضعف در اجرای پزشک خانواده هستیم.

وی با اشاره به اینکه در این راستا ۱۲ گام پیش بینی شده تا مشکلات به تدریج رفع شود، افزود: بدنبال آن هستیم تا سیستم ارجاع و پزشک خانواده به نقطه مشترکی برسند.

اغماضی در قصور پزشکی نداریم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه هیچ اغماضی در قصور پزشکی نخواهیم داشت، خاطرنشان کرد: بدنبال آن هستیم که سیستم را ترغیب کنيم تا خطاها را گزارش کند و اين مساله در دراز مدت به نفع مردم است.

دکتر موسوی با اعلام اینکه خطاهای پزشکی در مازندران نسبت به کشور وضعیت معمولی دارد، اضافه کرد: در این ارتباط کمیسیون های قانوني فعال بوده و همه موارد مشکوک را به اين کميسيون ها ارجاع مي دهيم.

وی با بیان اینکه سالانه ۵۰ هزار مرگ در اثر خطاهای پزشکی در فرانسه رخ می دهد، یادآور شد: در همه بخش ها خطا وجود دارد و حوزه پزشکی هم مستثنی از این امر نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تاکید کرد: در بخش هایی که در ارائه خدمت کوتاهی صورت گیرد، با قاطعیت ورود پیدا می کنيم.

در تامین دارو مشکلی نداریم

دکتر موسوی در رابطه با ارائه یونیت های دندانپزشکی برای بیماران خاص گفت: در این زمینه یکسري مشکلات ناشي از معضلات فرهنگي داريم که بايد رفع شود.

وی با اعلام اینکه همه بخش های بهداشتی و درمانی موظف به ارائه خدمت به بیماران خاص هستند، افزود: یونیت ویژه دندانپزشکی در بيمارستان بوعلي مستقر بوده و آماده ارائه خدمات به اينگونه بيماران است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه در تهیه و تامین دارو در شرایط فعلی مشکلی نداریم، خاطرنشان کرد: بخش دارو از ارز دولتی استفاده مي کند و ارزهاي غيررسمي نيز در اين زمينه تاثيري نخواهد داشت.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار