• وزیر صنعت و معدن و تجارت :

بودجه کشور به‌ صورت اهرمی هزینه ​شود

استنادنیوز؛شریعتمداری وزیر صنعت و معدن و تجارت اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم مشکلات را رفع کنیم ابتدا باید بودجه کشور را به‌صورت اهرمی هزینه کنیم و برای آن برنامه داشته باشیم

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان محمد شریعتمداری در جمع فعالان اقتصادی، صنعتگران و مسئولان ارشد استانی و شهرستانی به مناسبت هفته دولت و به میزبانی منطقه ویژه اقتصادی گرمسار ضمن بیان اینکه در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، دستاوردهای عظیم ایران اسلامی روزبه‌روز بیشتر می‌شود، تأکید کرد: امروز ایران دارای هجدهمین اقتصاد برتر دنیا است و این امر نشان می‌دهد این کشور دارای چه میزان استعداد، ظرفیت و پتانسیل است.

وی بابیان اینکه باید از ظرفیت‌های کشور در راستای توسعه اقتصادی استفاده کنیم، افزود: یکی از این ظرفیت‌ها، سرمایه‌گذاران هستند که در کنار نیروی انسانی مستعد دو بال توسعه اقتصادی کشور را شکل می‌دهند.

شریعتمداری گفت: حضور سرمایه‌گذاران در منطقه ویژه اقتصادی به مثابه یک رکن توسعه اقتصادی، فرصت شکوفایی می‌دهد لذا باید در راستای حمایت از سرمایه گذاران گام‌های اساسی برداشت.

وزیر صنعت و معدن و تجارت در بخش دیگری  سخنان خود را به سیاست‌های جدید وزارت صمت اختصاص داد و گفت: ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار در آینده نزدیک البته در قالب ضمانت‌نامه‌های بانکی به صنعت کشور کمک می‌شود و امیدواریم این بسته پیشنهادی در بودجه سال آینده اعتبارات خوبی را به اقتصاد کشور تزریق کند.

وی بابیان اینکه برخی واحدهای صنعتی با مشکلاتی روبرو هستند که شاید بازار، نقدینگی و تأمین مواد اولیه در زمره مهم‌ترین آن‌ها باشد، تأکید کرد: اگر می‌خواهیم شعار سال تحقق یابد باید برای رفع مشکلات این واحدها اقدام کنیم اما نکته‌ای که در این‌ بین وجود دارد این است که نباید مشکلات اقتصادی کشور را بزرگ جلوه داد حرف ما این است که نباید یک بارش برف ساده و پراکنده را به بهمن تبدیل کرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت بابیان اینکه می‌پذیریم در سال‌های اخیر تعدادی از واحدهای صنعتی کشور غیرفعال شدند، اما از روی دیگر واحدهای تولیدی بسیاری نیز بهره‌برداری شده‌اند، گفت: برای اینکه بتوانیم مشکلات را رفع کنیم ابتدا باید بودجه کشور را به‌صورت اهرمی هزینه کنیم و برای آن برنامه داشته باشیم از سوی دیگر باید گفت اعتبارات جاری به‌هیچ‌عنوان به صلاح کشور نیست.

شریعتمداری درباره تحریم‌های آمریکا نیز، تأکید کرد: آمریکا در تحریم ایران تنها است و کسی پشت این کشور وجود ندارد امروز این واضح است که سایر دولت‌های قدرتمند جهان از کشورمان حمایت می‌کنند و این امر نشان می‌دهد سیاست‌های آمریکا در قبال ایران ره به‌جایی نمی‌برد.

وی افزود: ملت ایران از تحریم‌های یک‌جانبه و ناجوانمردانه آمریکا و توطئه‌هایشان سربلند و پیروز بیرون می‌آید این را بارها و بارها مردم ما نشان داده‌اند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به افتتاح چند طرح در گرمسار و سمنان، گفت: این طرح‌ها در راستای تسریع توسعه در غرب استان به بهره برداری رسیده که نمونه آن گمرک منطقه اقتصادی گرمسار است.

شریعتمداری با تاکید بر ضرورت اهمیت دادن به منطقه ویژه اقتصادی گرمسار، گفت: این منطقه به واسطه نزدیکی به تهران و همچنین صنایع خوبی که در آن وجود دارد، اهمیت بسزایی دارد و همچنین باید تاکید کرد که این منطقه یکی از ظرفیت‌های بی نظیر برای رونق اقتصادی در کشور محسوب می‌شود که دولت برای آن تا امروز ۳۰ میلیارد تومان هزینه کرده است.

شریعتمداری در گرمسار یک واحد تولید الیاف و همچنین ساختمان گمرک گرمسار را افتتاح کرد.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار