بدهکاری 600 میلیاردی کارفرمایان به سازمان تامین اجتماعی

استنادنیوز؛مدیرکل تامین اجتماعی مازندران اعلام کرد بر اساس آخرین محاسبات بیمه‌ای صورت گرفته کارفرمایان مازندران بالغ بر 600 میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی بدهکار هستند

سیدعلی اصغر محمودی با بیان اینکه از مجموع سه میلیون و 250 هزار نفر جمعیت مازندران بالغ بر یک میلیون و 950 هزار نفر معادل 58 درصد از جمعیت استان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند اظهار داشت: مازندران از نظر بیمه‌شدگان و بازنشستگان در رتبه هفتم کشور قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه مازندران از نظر کارگاه تولیدی با 115 هزار کارفرما کارگاه رتبه چهارم کشور را دارد، افزود: بر اساس آخرین محاسبات بیمه‌ای صورت گرفته کارفرمایان مازندران بالغ بر 600 میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی بدهکار هستند.

مدیرکل تامین اجتماعی مازندران با بیان اینکه ماهیانه مبلغی معادل 230 میلیارد تومان از سوی سازمان به 120 هزار بازنشسته و مستمری‌بگیر و 11 هزار بیکار در مازندران پرداخت می‌شود تصریح کرد: کارفرمایان برای اینکه سازمان تامین اجتماعی بتواند تعهدات و خدمات خود را در موعد مقرر انجام دهد نسبت به پرداخت حق بیمه جاری و بیمه‌های معوق خود را پرداخت کنند.

محمودی خاطرنشان کرد: سازمان جهت حمایت از نیروی اشتعال و کارفرمایان در سال جدید بخش‌نامه ای را در راستای سیاست‌های دولت ابلاغ کرده است.

وی افزود: در گذشته در بازرسی یا حسابرسی از دفاتر قانونی کارگاه‌ها از تاریخ مراجعه ظرف 10 سال مورد حسابرسی قرار می‌گرفت که بابت این موضوع کارفرمایان مبالغ کلانی به سازمان بدهکار می‌شدند.

محمودی خاطرنشان کرد: براساس بخش‌نامه ابلاغی این حسابرسی به یک سال تقلیل یافته و به جای 10 سال یک سال آخر سال مالی مورد حسابرسی قرار می‌گیرد که یک گام رو به جلو برای کارفرمایان محسوب می‌شود.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار