ساری میزبان نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی شد

استنادنیوز؛مدیر اجرایی نخستین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی مازندران از برگزاری نخستین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی با حضور کشورهای داخلی و خارجی در استان خبر داد

سعید منصوری در نشست با خبرنگاران از برگزاری نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی در مازندران خبر داد و اظهار داشت: این نمایشگاه در سه قالب شرکت‌های دانش‌های بنیان، شرکت‌های تحقیقاتی و دانشگاه و شرکت‌های سرمایه‌گذاری برگزار می‌شود.

وی افزود: شرکت‌های متناسب با حوزه کشاورزی، دام و طیور، شیلات، صنایع وابسته به کشاورزی توانمندی‌های خود را در این نمایشگاه به نمایش خواهند گذاشت.

مدیر دهکده تجاری نیاوران گفت: سالانه حدود هفت میلیون تن محصولات کشاورزی در استان تولید می‌شود و اکثر تولیدات استان قابلیت صادراتی دارند.

وی به وجود حدود 9 هزار فارغ التحصیل کشاورزی در استان اشاره کرد و افزود: این نمایشگاه فرصتی برای تبادل تجربیات و گفت‌وگوی هیئت‌های ایرانی و خارجی است و کشت فراسرزمینی نیز از اولویت‌ها در حوزه کشاورزی است.

منصوری ادامه داد: 15 شرکت از کشورهای روسیه، ازبکستان و لهستان و 50 شرکت داخلی برای نمایشگاه اعلام آمادگی کرده و بیشتر تمرکز روی شرکت‌هایی است که برای صادرات برنامه‌ریزی کرده اند.

وی افزود: شرکت لهستان با حوزه فعالیت سیستم‌های انرژی پاک از زباله‌های کشاورزی و توزیع کننده میوه‌ها در این نمایشگاه شرکت دارند.

منصوری گفت: این نمایشگاه ساعت 15 عصر سه شنبه سوم مهرماه در دهکده تجاری نیاوران با حضور معاون وزیر امور خارجه، قائم مقام وزارت صنعت و مسئولان استانی و شهرستانی در ساری افتتاح می‌شود.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار