• مدیر کل پزشکی قانونی مازندران اعلام کرد:

افزایش 3 درصدی نزاع در هشت ماه سالجاری

استنادنیوز؛مدیر کل پزشکی قانونی مازندران ، آمار معاینات انجام شده، هشت ماه سالجاری در استان را 16هزار 967 نفر اعلام کرد و افزود : این رقم در مقایسه با مدت مشاه سال قبل 3 درصد افزایش داشت

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان ، عباسی با اشاره به اینکه از این تعداد ذکر شده 11هزار 191 نفر مرد و مابقی زن هستند .

بر اساس این گزارش بیشترین نزاع به ترتیب مربوط به شهرهای ساری و میاندرود با عدد 3 هزار 769 ، بابل با عدد 2هزار 42 و آمل با عدد هزار و 674 نفر و کمترین موارد نزاع به ترتیب در شهرهای عباس آباد با عدد 255 نفرثبت شده است.

شهریور بیشترین ماه

بر اساس آمار ارجاعی از مراکز استان ، شهریور با 2340 ،مرداد با 2302 ، تیر با 2252 به ترتیب بیشترین و فروردین با 1912 کمترین مورد نزاع گزارش شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران با تاکید بر اینکه نزاع و درگیری بیشترین دلیل مراجعه افراد به مراکز پزشکی قانونی است ، تصریح کرد :بخش قابل توجهی از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضایی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود که بر اساس نوع و میزان آسیب دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی صادر میشود.

این مقام اجرایی استان یکی از دلایل بالا بودن آمار نزاع را پائین بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و گفت : میتوان با آموزش مهارت های زندگی به خصوص در سنین پایین میزان تحمل افراد را در شرایط استرس بالا برد تا افراد به جای درگیری فیزیکی ، با بحث ، گفتگو و تفاهم مشکلات فی ما بین را حل و فصل کنند.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار