گلچوب؛ قیمت مرغ در مازندران پذیرفتنی نیست

استنادنیوز؛ مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران با تأکید بر اینکه قیمت‌های اعلام‌شده توسط مسؤولان، واقعی و بر اساس واقعیت بازار باشد، گفت: در گزارش های ارسالی نباید تفاوت قیمت وجود نداشته باشد چراکه مبنای قیمت آن چیزی است که مردم در بازار احساس می‌کنند.

مهدی گلچوب  در جلسه تنظیم بازار که در سازمان جهاد کشاورزی مازندران برگزار شد از بسته تنظیم بازار شب عید ویژه استان مازندران خبر داد و اظهار کرد: برای این کار کمیته‌ای با مسؤولیت سازمان صمت و مشارکت دستگاه های مرتبط شامل جهاد کشاورزی، تعزیرات، غله  و پشتیبانی امور دام تشکیل شود.

وی با بیان اینکه امیدآفرینی یکی از شعارهای محوری استاندار مازندران است و در این راستا باید آنچه را که در حوزه تنظیم بازار اتفاق می‌افتد مردم احساس کنند، ادامه داد: از سوی دستگاه‌های مربوطه آخرین وضعیت قیمت کالاهای اساسی در بازار بررسی و کنترل شود.

این مسؤول با تأکید بر اینکه تعزیرات حکومتی باید برخوردهای جدی‌تری نسبت به تخلفات در بازار داشته باشد، بیان کرد: گرانی با گران‌فروشی متفاوت است و آنچه که مدنظر است برخورد با گران‌فروشی و متخلفان است.

گلچوب بیان کرد: متأسفانه در هفته‌های اخیر شاهد نوسانات قیمت مرغ گرم هستیم واین‌گونه افزایش قیمت پذیرفتنی نیست و این موضوع یک‌ماه اخیر در دستور کار ستاد تنظیم بازار کشور قرار گرفت و علی‌رغم اینکه قیمت نهاده‌ها تغییر نیافت اما قیمت مرغ در سه مرحله تغییر پیدا کرد.

وی خاطرنشان کرد: زمانی‌که شاهد کاهش قیمت مرغ بودیم مرغداران خواهان این بودند قیمت نهاده‌ها کاهش پیدا کند و در اختیار آنان قرار گیرد و هزینه‌های مرغداران پرداخت شود و اکنون انتظار داریم این موضوع برعکس شود و اتحادیه‌ها و مرغداران به کمک بازار بیایند.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران اظهار کرد: سهم مازندران از محل ذخیره استراتژیک تنظیم بازار افزایش یابد و ذخایر تنظیم بازار و استراتژیک تقویت شود تا مردم در ایام پایانی سال دچار مشکل نشوند.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار