• مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور؛

شرایط پذیرش دانشجو برای ظرفیت خالی دانشگاه ها بر اساس سوابق تحصیلی

  • کد خبر: 215593
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: سه شنبه, 25 دی 1397

دکتر حسین توکلی ضمن تشریح شرایط پذیرش دانشجو برای بهمن‌ماه ۹۷ بر مبنای پذیرش براساس سوابق تحصیلی گفت: متقاضیان از ۲۹ دی‌ماه تا ۱۰ بهمن فرصت دارند برای ورود در این موسسات اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: براساس اطلاعیه ۱۳ دی‌ماه ۹۷ و براساس مصوبه جلسه شانزدهم شورای سنجش و پذیرش به اطلاع علاقه‌مند به تحصیل در رشته‌های تحصیلی دارای پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی در پردیس دانشگاه صنعتی شریف در کیش، موسسات غیرانتفاعی، مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور (اعم از داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۹۷ ثبت‌نام نموده و یا ننموده‌اند) می‌رساند به منظور اطلاع از رشته‌های تحصیلی و دانشگاه‌های پذیرنده دانشجو در این مرحله می‌توانند به جداول حاوی اطلاعات رشته‌های محل‌های موسسات آموزشی به اطلاعیه‌ای که هم‌اکنون در سایت سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org منتشر شده است، مراجعه کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: افرادی که متقاضی شرکت در این مرحله از پذیرش هستند، در صورت مشخص نمودن رشته و موسسات آموزشی خود، در بازه زمانی ۲۹ دی تا ۱۰ بهمن‌ماه می‌توانند مستقیما به دانشگاه یا موسسه واحد آموزشی خود مراجعه و رشته‌محل مورد نظر خود را تقاضا بدهند.

دکتر توکلی گفت: براساس مصوبه فوق، فقط ظرفیت خالی مانده مرحله تمدید مهلت ثبت‌نام در پذیرش مهرماه ۹۷ امکان پذیرش دانشجو دارد و این کدرشته‌محل‌ها فقط شامل همان گونه کد رشته‌ محل‌های اعلامی است و شامل سایر رشته‌محل‌های دوره روزانه، شبانه و کدمحل‌های سایر دوره‌ها که پذیرش آنها صرفا براساس سوابق تحصیلی است اما ظرفیت آنها تکمیل شده است، نمی‌باشد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در پایان تاکید کرد: کلیه شرایط پذیرش در این مرحله و مدارک لازم داوطلبان از طریق سایت سازمان سنجش اعلام و متقاضیان برای اطلاع از این شرایط به سایت سازمان مراجعه کنند. همچنین داوطلبانی که قبلا در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون سراسری سال ۹۷ قرار گرفته‌اند چنانچه در این مرحله متقاضی ثبت‌نام و ادامه تحصیل باشند و در یکی از مراکز و واحد آموزشی ثبت‌نام نمایند، قبولی قبلی آنها در مراحل قبلی لغو خواهد شد.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار