اسماعیلی؛ طرح تنظیم بازار مرغ در مازندران شکست خورد

استنادنیوز؛ رئیس مجمع نمایندگان مازندران با بیان اینکه افزایش گوشت قرمز سبب بالا رفتن تقاضا برای خرید مرغ شد،گفت: کمبود مرغ در برابر میزان تقاضا سبب شد تا قیمت 11 هزار و 500 تومان مصوب بازار نشده و طرح تنظیم بازار در این حوزه رسما رقم نخورد.

علی اسماعیلی در نشست خبری با اصحاب رسانه مازندران که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان برگزار شد در مورد اجرای پیش از موعد طرح تنفس جنگل اظهار کرد:یکی از مهم ترین مسائل زیست محیطی کشور کاهش جنگل های هیرکانی است به همین دلیل طرح تنفس جنگل مصوب شد.

وی با بیان اینکه این طرح باید طبق مصوبه اجرایی می شد اما برای آغاز زودهنگام آن دولت باید پاسخگو باشد، تصریح کرد:استفاده از چوب های شکسته،افتاده و خشک هیچ منعی ندارد زیرا اگر از این درختان بهره برداری صورت نگیرد در تابستان که با گرمای هوا روبه رو هستیم امکان آتش سوزی در جنگل وجود دارد.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به تعطیلی کارخانه چوب و کاغذ مازندران به دلیل نداشتن چوب کافی یادآور شد: استفاده از درختان خشکیده،افتاده و یا سرشاخه ها بدون هیچ مجوزی امکانپذیر است اما متاسفانه وزیر جهاد کشاورزی بر خلاف نص برنامه ششم توسعه بخشنامه ای را مبنی بر ممنوعیت بهره برداری از جنگل ها صادر کرد که همین عاملی برای کاهش تولید و کمبود مواد اولیه در کارخانه چوب و کاغذ و نهایتا تعطیلی این واحد شد.

اسماعیلی یکی از علت های صدور بخشنامه وزارت جهاد کشاورزی را انحراف برخی تعاونی های بهره برداری و احیای درختان دانست و گفت:برخی تعاونی ها از درختان بهره برداری کرده اما به احیای نهال های جدید که مورد تعهدآنان بوده اقدام نمی کردند.

*مرغ های 11هزار و 500تومانی در کجا یافت می شود؟

وی در ادامه در خصوص علل شکست برنامه های تنظیم بازار در حوزه فروش مرغ نیز اظهار کرد: قرار بر این بود تا مرغ در بازار به مبلغ 11هزار و 500تومان به فروش برسد اما چنین نشد و بعضا فراتر از این مقدار در بازار خرید و فروش می شود.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران با بیان اینکه خروج دام زنده از مرزها و کمبود دام قیمت گوشت قرمز را افزایش داده است، تصریح کرد: واردات مرغ هنوز جوابگوی بازار نیست زیرا با افزایش قیمت گوشت قرمز تقاضا برای خرید مرغ بالا رفته و همین کمبود در عرضه سبب شد تا قیمت 11 هزار و 500تومان مصوب بازار نشود.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار