• معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران:

میزان برآورد اولیه خسارت سیل به راههای مواصلاتی استان بالغ بر 1930 میلیارد ریال است

معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران طول راههای آسیب دیده را 2089 کیلومتر، تعداد پل های آسیب دیده را 29 دستگاه اعلام نمود

وی طول راههای آسیب دیده را 2089 کیلومتر، تعداد پل های آسیب دیده را 29 دستگاه اعلام نمود و اظهار داشت: بر اثر این سیل 257 محور اصلی ، فرعی و روستایی مسدود گردیده بودکه تاکنون در این راستا تعداد 234 نقطه عملیات ریزش و رانش برداری در 120 مقطع و تعداد 12 دستگاه پل بطور موقت با تلاش شبانه روزی راهداران محورها بازگشایی و تردد در آن بطور عادی جریان دارد.

همچنین 70کیلومتر از راههای آسیب دیده ترمیم اساسی گردیده است که در این غالب تعداد25مورد عبور موقت با اجرای 48 متر طول باکس 40 عدد لوله گذاری برقرار و تعداد 150 دستگاه ابنیه فنی (ابرو-پل دالی-زیرگذر) رفع اب گرفتگی و بازگشایی کامل محورهای مواصلاتی استان انجام گردیده است . وی خاطر نشان ساخت : این اداره کل با اعزام 29 اکیپ –روز تیمهای کارشناسی مجرب جهت بازدید از جسم راهها و ابنیه های فنی محورهای آسیب دیده سطح راههای استان اعزام نموده تا راهکارهای مناسب جهت تعمیرات اساسی ابنیه های آسیب دیده ارائه و عملیاتی گردد.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با اشاره به تلاش شبانه روزي راهداران براي بازگشايي محورها بیان داشت: در حال حاضر عوامل راهداری به طور شبانه روزی با استفاده از275 دستگاه ماشین آلات راهداری سبک،نیمه سنگین و سنگین در قالب 33 اکیپ و350 نفر پرسنل و 22 راهدارخانه درگیر بازگشایی و خدمات رسانی به مردم در محورها می باشند.

وی در ادامه از ریزش برداری و رانش برداری محورهای سوادکوه و هراز در سیل 12 و 13 فروردین خبر داد و میزان ریزش برداری را اینگونه اعلام نمود :محور فرعی آزاد مهر - آلاشت بطول 35 کیلومتر، محور روستایی دراسله –شش رودبار بطول 20 کیلومتر ، محور روستایی زیرآب –اتو- لاجیم بطول 15 کیلومتر ، محور فرعی پل سفید – محمد آباد در دو مقطع و همچنین محور هراز محدوده تونل شماره یک تا پلیس راه بایجان بطول 30 کیلومتر ،ریزش و رانش برداری محدوده تونل 7 تا منطقه ناندل با حجمی بالغ بر 5 هزار متر مکعب و همچنین بازگشایی و آماده سازی رویه آسفالتی جهت تردد ایمن برای کاربران راه در محدوده پل بزرگ کهرود-تونل شماره 7 توسط راهداران صورت گرفت. وی میزان خسارت وارده به جسم راه ها و ابينه فني را در این دو روز را 12 میلیارد تومان عنوان نمود.

عباسعلی نجفی رودباری در ادامه افزود : با تلاش شبانه روزی عوامل راهداری و حضور به موقع در محل راهدارخانه ها و استقرار در مقاطع مختلف جهت برقراری تردد ایمن و روان در محور کندوان این محور نیز بازگشایی گردید.

گفتنی است : مركز مديريت راههاي استان جهت پاسخگويي شبانه روزي به هموطنان عزيز در مورد وضعيت ترافيكي محورها با تلفن گوياي 141 و 33322320 و سامانه پيامك 10000141 پاسخگوی همه مسافرين و مردم عزيز براي اطلاع از آخرين وضعيت راه هاي این استان مي باشد.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار