• رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

300 هزار تن انواع محصولات کشاورزی از مازندران به خارج از کشور صادر شد

استناد نیوز، رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از صادرات ۳۰۰ هزار تنی انواع محصولات کشاورزی از مازندران به کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای خزر در سال گذشته خبر داد.

به گزارش استناد نیوز به نقل از روابط عمومی عزیزالله شهیدی فر در گردهمایی منطقه‌ای بخشداران غرب مازندران که با حضور مدیرکل سیاسی و انتخابات مازندران، مدیر عامل شرکت غله و بازرگانی منطقه 2 کشور، مدیرکل منابع طبیعی مازندران –نوشهر، مدیر جهاد کشاورزی نوشهر و بخشداران غرب مازندران به میزبانی نوشهر برگزارشد با اشاره به جایگاه ویژه کشاورزی استان در امنیت غذایی کشور، گفت: مازندران در تامین امنیت غذایی کشور یک استان خاص است و 400 میلیون شاخه، بوته و اصله انواع گل و گیاه و درختچه زینتی در این استان تولید می شود که بیش از ۷۰ درصد آن در غرب مازندران است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: سال گذشته ۳۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی شامل مرکبات، گل و گیاه،  کیوی، گیاهان دارویی، لبنیات و آبزیان به کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای خزر صادر شد که نسبت به سال 96و95 از رشد ۲ برابری برخوردار است.

شهیدی فر با اشاره به اهمیت بالای مازندران پاک، گفت: سازمان جهاد کشاورزی مازندران بعنوان یک دستگاه اجرایی در پاسداشت از فضای سبز با توجه به حجم پوشش جنگلی و گیاهی آمادگی کامل دارد.

وی در پایان اظهار کرد: این سازمان آمادگی سرمایه گذاری برای تولیدات کشت گلخانه ای و لیموترش با تسهیلات 4 و 6 درصد را دارد.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار