• رئیس سازمان مدیریت و برنامه و بودجه مازندران:

سرانه مساحت کارخانه ها در مازندران پایین تر از کشور است

استناد نیوز - رئیس سازمان مدیریت و برنامه و بودجه مازندران گفت: شاخص سرانه مساحت کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی در مازندران ۲۴ درصد ولی درکشور ۳۳ درصد است.

به گزارش استناد نیوز به نقل از مهر ، مفید غلامی صبح شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان با اظهار اینکه باید پروژه‌های نیمه تمام به سرانجام رسد افزود: اعتبارات تملک استانی براساس فصل، عملکرد سال‌های قبل و براساس پروژه‌های نیمه تمام توزیع می‌شود.

وی اظهار داشت: برای توسعه ورزش همگانی در استان نیز اعتباراتی درنظر گرفته شده است و علاوه براین براساس مناطق محروم مصوب دولت نیز اعتباراتی برای شهرستان‌ها و طبق ضریب شهرستانی توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: اعتبار تبصره ۱۹ به مبلغ ۳۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز طبق طرح‌ها و برنامه‌های تعیین شده توزیع می‌شود.

غلامی با تاکید بر اینکه برای شهرستان‌هایی که در شاخص‌های مهم زیر میانگین کشوری هستند، اعتباراتی در قالب توزیع متوازن درنظر می گرفته می‌شود گفت: سالانه باید ۱۰ درصد شاخص‌هایی که زیر میانگین کشوری هستند را رشد دهیم از این‌رو باید سه درصد اعتبارات را در این بخش درنظرگیرم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه و بودجه مازندران، ارتقای شاخص‌های مربوطه در شهرستان‌های زیر میانگین را از اهداف بیان کرد و گفت: شاخص سرانه مساحت کارخانه در مازندران ۲۴ درصد ولی در کشور ۳۳ است.

غلامی یادآور شد: شاخص ظرفیت کارگاه‌های آموزش و فنی و حرفه‌ای در کشور ۳.۷۵ درصد ولی در مازندران شش درصد، شاخص تعداد پایگاه امداد موجود در مازندران ۵۷ درصد ولی در کشور ۵۸ درصد است.

وی ادامه داد: در زمینه شاخص برخوردار خانوار عشایر از وضع مناسب در مازندران نامناسب بوده و شاخص کشوری ۴۷ درصد و استانی ۲۰ درصد است ولی در شاخص فضای ورزشی وضع مازندران خوب است.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار